6 śmiertelnych ofiar wypadku na A6, 4 osoby trafiły do szpitali

0
9519
Szczecin, 09.06.2019. Sześć osób nie żyje, a 11 zostało rannych w wypadku na A6, do którego doszło, 9 bm. w Szczecinie, 500 m do zjazdu na Wielgowo, w kierunku Świnoujścia, między węzłem Kijewo a węzłem Dąbie. Zderzył się tam samochód ciężarowy z sześcioma samochodami osobowymi. Doszło do pożaru. Jezdnia jest zablokowana w obu kierunkach. (mb/pkus) PAP/Marcin Bielecki

Do wypadku samochodu ciężarowego z sześcioma autami osobowymi doszło w niedzielę o godz. 13.20 na A6 500 m do zjazdu na Wielgowo w kierunku Świnoujścia między węzłami Kijewo i Dąbie. Niektóre auta się zapaliły.

“W zdarzeniu brały udział 22 osoby. Sześć osób zginęło, cztery osoby trafiły do szpitali. Śmigłowcem do szpitala na Unii Lubelskiej w Szczecinie została przetransportowana kobieta z urazem klatki piersiowej, głowy i kręgosłupa. Dwie osoby z urazami kończyn górnych trafiły do szpitala w Zdunowie, a kierowca tira, który był narażony na zatrucie dymem, w stanie dobrym został przewieziony do szpitala w Zdrojach” – poinformowała PAP Targaszewska.

Pozostałych 12 osób, w tym siedmioro dzieci, zostało przebadanych na miejscu zdarzenia i nie wymagało hospitalizacji.

Droga jest zablokowana w obu kierunkach. Policja kieruje na objazdy. (PAP)

autor: Inga Domurat

ing/ wus/