Aleksander Kwaśniewski: lewica musi wrócić do Sejmu

0
70
Olsztyn, 20.09.2019. Briefing byłego prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, 20 bm. w Olsztynie, podczas którego udzielił poparcia sekratarzowi generalnemu SLD Marcinowi Kulaskowi, startującemu w wyborach do Sejmu z listy Lewicy w okręgu nr 35. (tw/pkus) PAP/Tomasz Waszczuk

Kwaśniewski odwiedził Łowicz, aby spotkać się z jego mieszkańcami i poprzeć kandydata lewicy w wyborach do Sejmu Cezarego Olejniczaka – numeru dwa na liście “Lewicy” (KW Sojusz Lewicy Demokratycznej) w okręgu sieradzkim.

Jak mówił, cieszy się, że może poprzeć Olejniczaka – człowieka ciągle młodego, który sprawdził się też w roli parlamentarzysty, kiedy był przed laty w Sejmie. Ma nadzieje, że po 13 października (data wyborów – PAP) Olejniczak ponownie zasiądzie w ławach poselskich, bo to polityki, który myśli o przyszłości.

“Lewica to jest dobry wybór, lewica musi wrócić do Sejmu po czterech latach nieobecności. Lewica musi wrócić do polskiego sejmu, bo to jest dobre dla demokracji, dobre dla Polski. To jest szansa na lepszą przyszłość dla naszego kraju” – mówił.

Jego zdaniem dobrego polityka od złego różni to, że ten pierwszy mówi o przyszłości, co można zostawić po sobie, a nie myśli tylko o dniu dzisiejszym, jak wygrać wybory, jak wyglądają słupki popularności.

B. prezydent przekonywał młodzież, że to dzięki Unii Europejskiej, Polska otrzymała wielkie wsparcie dla rozwoju cywilizacyjnego. Według niego, nie znajdzie się dziś w Polsce jednego miejsca, które nie byłoby związane z jakimś wsparciem ze strony UE. “Unia Europejska jest naszą wspólną rodziną, naszym naturalnym środowiskiem” – tłumaczył. (PAP)

jaw/ pś/