Ardanowski: priorytetowa rola wsi i rolnictwa w rządzie PiS nie jest udawana

0
773
Poznań, 29.09.2019. Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podczas gali konkursu „Nasze kulinarne Dziedzictwo”, w ramach Targów Smaki Regionów, 29 bm. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. (mr) PAP/Jakub Kaczmarczyk

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski gości w niedzielę w Poznaniu na targach “Smaki Regionów”. W trakcie gali finału konkursu “Nasze Kulinarne Dziedzictwo”, minister podkreślił, że “priorytetowa rola wsi i rolnictwa w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, wynikająca również z programu Prawa i Sprawiedliwości, ma silne wsparcie ze strony kierownictwa naszej formacji politycznej, a w szczególności Jarosława Kaczyńskiego. To nie jest udawane”.

Jak mówił, “zrównoważony rozwój i wsparcie dla – przez wiele lat marginalnie, peryferyjnie traktowanych – obszarów wiejskich jest najważniejszą składową programu Prawa i Sprawiedliwości”.

Minister wskazał, że łatwiej jest również uzyskiwać sukcesy na arenie międzynarodowej, “negocjować twardo w Brukseli, jeżeli murem stoi rządząca partia, ministrowie z premierem, ministrem spraw zagranicznych, który jest tym głównym negocjującym – niż tylko i wyłącznie starania pojedynczego ministra. To jest również szalenie ważne”.

“Uruchamiamy programy, które mają ludziom na wsi pomóc w rozwoju przedsiębiorczości. To są i środki i ułatwienia prawne, chyba najlepsze w tej chwili w Europie, dotyczące rolniczego handlu detalicznego, możliwości sprzedaży wszystkiego, co w gospodarstwie się urodziło, urosło, przetwarzania tego bez żadnych biurokratycznych utrudnień i konieczności uzyskiwania zgód, pozwoleń ze strony służb weterynaryjnych, czy sanitarnych. To jest łatwość uruchamiania zakładów, które w sposób półprzemysłowy mogą produkować na rynki lokalne w ramach działalności ograniczonej i lokalnej” – podkreślił Ardanowski. (PAP)

ajw/ agz/