Boeing 737 lecący do Kenii rozbił się tuż po starcie. Na pokładzie było ponad 150 osób

0
314

Boeing 737 etiopskich linii lotniczych rozbił się tuż po starcie z lotniska w Addis Abebie. Maszyna leciała do stolicy Kenii, Nairobi. Nikt nie przeżył katastrofy

Z oficjalnych informacji przewoźnika wynika, że na pokładzie znajdowało się 149 pasażerów i ośmiu członków załogi. Rzecznik linii lotniczych przekazał, że do katastrofy doszło w niedzielę około godziny 8:44 czasu lokalnego tuż po starcie w Addis Abebie. Maszyna – nowy Boeing 737 MAX 8, po sześciu minutach od startu znikła z radarów. Jej wrak odnaleziono w odległości około 60 km od lotniska, w pobliżu miasta Bishoftu. Natychmiast rozpoczęto akcję ratunkową i poszukiwawczą, ale wysiłki ratowników okazały się daremne – nikt nie przeżył katastrofy.

Państwowy nadawca, telewizja Ethiopian Broadcasting Corporation, podała informację o śmierci wszystkich 157 osób, które znajdowały się na pokładzie. Z ustaleń mediów wynika, że samolotem podróżowali obywatele 33 krajów, w tym Etiopczycy, Kenijczycy i Chińczycy.

Na razie nie wiadomo jaka była przyczyna katastrofy samolotu, który został włączony do floty etiopskiego przewoźnika przed czterema miesiącami.

/ Źródło: BBC

Dodaj komentarz