Broniarz: nie weźmiemy udziału w obradach okrągłego stołu o oświacie

0
143
Warszawa, 23.04.2019. Prezes ZNP Sławomir Broniarz podczas konferencji prasowej w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie, 23 bm. ZNP i FZZ zapowiedzieli, że nie wezmą udziału w obradach "okrągłego stołu" o oświacie. (mr) PAP/Marcin Obara

“Wobec bardzo nieznanej, niejasnej i zupełnie nam niewyjaśnionej formuły dotyczącej obrad okrągłego stołu (…) kierownictwo Związku Nauczycielstwa Polskiego nie weźmie udziału w tych obradach. Zdecydowanie bliższa nam jest formuła, którą związek zainicjował w 2008 r. i wspólnie z prezydentem (Lechem – PAP) Kaczyńskim ją przeprowadził” – powiedział Broniarz po spotkaniu Prezydium Rady Dialogu Społecznego.

Jego zdaniem piątkowa debata na Stadionie Narodowym będzie miała formę “wysłuchania publicznego, gdzie każdy zapewne dostanie minutę, żeby się wypowiedzieć w kwestiach fundamentalnych”.

“Oczekujemy, że to będzie poważna ekspercka debata, jednak organizowana pod auspicjami pana prezydenta (Andrzeja Dudy – PAP) w ramach Rady Dialogu Społecznego i w tej formule Związek Nauczycielstwa Polskiego weźmie udział” – dodał szef ZNP. (PAP)

Autorki: Karolina Kropiwiec, Danuta Starzyńska-Rosiecka

kkr/ dsr/

Dodaj komentarz