Brudziński: prawo wobec ludzi Kościoła musi być egzekwowane tak jak wobec innych

0
124
Warszawa, 16.04.2019. Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński przed posiedzeniem rządu, 16 bm. w Warszawie. Posiedzenie Rady Ministrów poświęcone będzie między innymi projektowi ustawy dotyczącej rozszerzenia programu "Rodzina 500 plus" na pierwsze dziecko. Zgodnie z zapowiedziami rządu projekt przewiduje, że prawo do świadczenia 500 plus będą miały wszystkie dzieci i nastolatkowie do 18. roku życia, również jedynacy, bez względu na dochody rodziny. (kf) PAP/Jakub Kamiński

“W przypadkach przestępstw ludzie Kościoła muszą być poddani takim samym procedurom i bezwzględnie (powinno być) wyegzekwowane prawo jak w stosunku do każdego innego obywatela. Ale dzisiaj Kościół tak naprawdę potrzebuje bardzo dużo takiej pokornej modlitwy i oczyszczenia. To jest to, czego mojemu Kościołowi z całego serca życzę” – powiedział w sobotę Joachim Brudziński w audycji “Gość Krzysztofa Ziemca” RMF FM.

Brudziński był pytany m.in. o powstanie szerokiej komisji do spraw pedofilii, której poparcie zapowiedział w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński. “Taka komisja może powstać” – odpowiedział minister. Na pytanie, czy jest ona potrzebna dodał: “na pewno potrzebny był ten wstrząs, jakim był film Tomasza Sekielskiego”.

“Ja myślę, że każdy kto ten film zobaczy – jakby zostawiając na boku spory ideologiczne i polityczne i zakładając, że rzeczywiście chcemy się z tym wyjątkowo ohydnym procederem zmierzyć – musi być po tym filmie wstrząśnięty. I w tej sprawie również Kościół, hierarchowie, episkopat na pewno nie może chować głowy w piasek” – ocenił szef MSWiA.

Brudziński podkreślił, że “to rząd Prawa i Sprawiedliwości rozpoczął realna walkę – również poprzez zmianę obowiązującego prawa. (PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ par/