Czarzasty: Lewica to nowoczesne państwo dobrobytu

0
128
Gdynia, 21.09.2019. Przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty przemawia podczas pomorskiej konwencji wyborczej Lewicy, 21 bm. w Gdyni. Lewicowy blok przedstawił założenia programu wyborczego dotyczące zmian klimatycznych, postulaty w sprawie świeckości państwa, a także propozycje inwestycji w rozwój i nowy przemysł. (aw/doro) PAP/Adam Warżawa

“Lewica będzie rządziła tym krajem jak nie za dwa tygodnie, to za cztery lata, ale będzie rządziła tym krajem” – mówił w sobotę w Olsztynie Włodzimierz Czarzasty.

Czarzasty rozpoczął swoje wystąpienie od odegrania scenki, w której wcielił się w prezesa NIK Mariana Banasia, który rozmawia przez telefon z tajemniczym Paolo kreowanym na mafiosa. “Halo, halo, Marian, jak z burdelu dzwonię, jest tu jakiś koleś, chyba go do NIK-u poślę” – mówił Czarzasty. Dostał za to gromkie brawa.

“Konserwatywne państwo dobrobytu to PiS, to etaty dla swoich ludzi. Nam chodzi o to, by seicento wygrało z kolumną rządową. Im nie chodzi o uczciwych sędziów, ale o naszych sędziów” – mówił Czarzasty. Zapewnił, że Lewica “nie będzie wtrącała się ludziom w to, jak żyją, z kim śpią”.

“Konserwatywne Państwo dobrobytu to PiS, nowoczesne państwo dobrobytu do Lewica. Chleb dają w jednym i drugim, ale wolność jest tylko w jednym państwie” – mówił Czarzasty.

Czarzasty zapewnił też, że Lewicy zależy na planecie. “Chodzi o to by przyrodę chronić, a nie o wycinanie Puszczy Białowieskiej i zabijanie rysiów, ich wypychanie i stawianie w domach, jak robią to ministrowie środowiska z PiS” – dodał Czarzasty.

Dodał, że Lewica jest też za wzmocnieniem Unii Europejskiej, a nie “szukaniem przyjaciół tylko za oceanem”.(PAP)

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

jwo/ agz/