Czarzasty: we wtorek jesteśmy umówieni na rozmowy z PO ws. Koalicji Europejskiej

0
556
Warszawa, 09.06.2019. Przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty podczas konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Krajowej SLD, 9 bm. w Warszawie, która podjęła uchwałę zwołującą powszechne referendum członków partii w sprawie formuły startu w wyborach parlamentarnych. (ls/dw) PAP/Leszek Szymański

“Czekamy na stanowisko Platformy ze spokojem, we wtorek jesteśmy umówieni na rozmowy” – powiedział Czarzasty, pytany “jak się czuję stojąc na drodze do szczęścia między Platformą a PSL-em”.

“Słyszymy od lidera Platformy: pójście podzielonej opozycji (do wyborów parlamentarnych – PAP) to przepis na zwycięstwo PiS. Chcemy zbudowania jednego skutecznego bloku. (…) My chcemy iść w ramach Koalicji Europejskiej. Jeżeli będzie tak, że nasi koalicjanci z Koalicji Europejskiej nie będą chcieli, podejmiemy decyzję prostą. Będziemy budowali mocny blok lewicowy” – podkreślił.

“Efekt jest taki: rządzący w tej chwili po prostu się zjednoczyli, wygrywają wybory, a my się pięknie po prostu różnimy. Ludzie się z tego śmieją, ale patrzę na to naprawdę z wielkim spokojem. Proces się zamknie w tym tygodniu. Będzie trzeba za zamknięcie tego procesu wziąć odpowiedzialność” – powiedział Czarzasty.

“Jeżeli prawdą jest, że wybory będą tak ogłoszone, jak będą ogłoszone, to my jesteśmy gotowi z zespołem programowym, jesteśmy gotowi z listami, jesteśmy gotowi na każdy wariant tylko (…) jeżeli to jest tak, że to się wszystko zakotłuje, jeżeli będzie tak, że moi dotychczasowi partnerzy – każdy mówi co innego – to mogę dojść do wniosku, że uczestniczę w jakiejś paradzie oszustów, a przecież nikt nie jest oszustem” – podsumował szef SLD. (PAP)

autor: Radosław Jankiewicz

rkj/ wj/