Czeszka Vondrousova będzie rywalką Brytyjki Konty w półfinale French Open

0
326
epa07625889 Marketa Vondrousova of the Czech Republic reacts as she plays Petra Martic of Croatia during their women’s quarter final match during the French Open tennis tournament at Roland Garros in Paris, France, 04 June 2019. EPA/JULIEN DE ROSA Dostawca: PAP/EPA.

Niespełna 20-letnia Vondrousova na paryskich kortach spisuje się rewelacyjnie. W obecnej edycji nie straciła jeszcze seta.

Z dziewięć lat starszą Martic mierzyła się po raz piąty, a wszystkie cztery wcześniejsze konfrontacje przegrała. Również i tym razem lepiej mecz zaczęła Chorwatka, która w pierwszej partii miała trzy piłki setowe. Czeszka ze stanu 0:40 zdołała jednak wygrać gema i doprowadziła do tie-breaku. W nim była już zdecydowanie lepsza wygrywając 7-1.

Vondrousova poszła za ciosem i w drugim secie szybko wyszła na prowadzenie 3:0. Potem wygrywała już 5:2, ale z postawieniem kropki nad i miała problem. Zmarnowała dwie piłki meczowe, a zawzięcie grająca Martic doprowadziła do remisu 5:5.

Kolejny gem padł łupem serwującej Vondrousovej i po kilku minutach znów miała ona piłkę meczową. Tę Martic jeszcze wybroniła, ale czwartej szansy Czeszka już nie zmarnowała.

Vondrousova, która zajmuje 38. miejsce w rankingu WTA, już kilka razy w tym sezonie pokazała się z dobrej strony. W marcu dotarła do ćwierćfinału w Indian Wells i Miami, a w kwietniu do finału w Stambule.

Kilka godzin wcześniej Konta (nr 26) pokonała grającą z “siódemką” Amerykankę Sloan Stephens 6:1, 6:4.(PAP)