D.Furman powołany do kadry na mecze eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy

0
15030
Kraków, 22.04.2019. Zawodnicy Wisły Kraków Vullnet Basha (L) i Dawid Szot (P) oraz Dominik Furman (C) z Wisły Płock w meczu grupy spadkowej piłkarskiej Ekstraklasy w Krakowie, 22 bm. (js) PAP/Jacek Bednarczyk

Wcześniej w środę z reprezentacji ubył kontuzjowany inny pomocnik Karol Linetty.

27-letni Furman rozegrał dotychczas dwa spotkania w reprezentacji Polski. Ostatni raz wystąpił 2 lutego 2013 roku w towarzyskim meczu z Rumunią (4:1) na zgrupowaniu w Maladze.

Linetty wypadł z kadry wskutek urazu mięśnia przywodziciela, jakiego doznał na wtorkowym treningu Sampdorii Genua, w której na co dzień występuje. We wtorek podobny uraz wykluczył Dawida Kownackiego z Fortuny Duesseldorf, a wcześniej z powodów zdrowotnych szanse na występ w październikowych meczach stracili bramkarz West Ham United Łukasz Fabiański i pomocnik Wisły Kraków Jakub Błaszczykowski. Po raz pierwszy w seniorskiej reprezentacji znalazł się zaś inny bramkarz, Radosław Majecki z Legii Warszawa.

Biało-czerwoni zagrają z Łotwą w Rydze, natomiast z Macedonią Płn. – na PGE Narodowym w Warszawie.

Polska z 13 punktami prowadzi w grupie G po sześciu kolejkach eliminacji. O dwa wyprzedza Słowenię, a o trzy Austrię. Dalej sklasyfikowane są Macedonia Płn. i Izrael – po osiem. Tabelę zamyka Łotwa z zerowym dorobkiem. (PAP)

pp/ co/