Dulkiewicz: przyjęłam zaproszenie od premiera, widzimy się we wtorek

0
1963
Gdańsk, 31.05.2019. Prezydent miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz podczas konferencji prasowej przed budynkiem ECS, 31 bm. Przed ECS stanął biało-czerwony okrągły stół stworzony specjalnie na obchody Święta Wolności i Solidarności w Gdańsku. (sko) PAP/Adam Warżawa

W poniedziałek rano prezydent Gdańska zapowiedziała, że będzie chciała powitać przebywającego tego dnia w Gdańsku premiera i zaprosić go do rozmowy przy okrągłym stole. Po zakończeniu konferencji, Dulkiewicz wyszła naprzeciwko premierowi, który przechodził z pl. Solidarności do Sali BHP na zorganizowaną przez NSZZ „S” konferencję naukową pt. „Obudził w nas Solidarność. W 40. rocznicę Pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny”.

“Dzień dobry panie premierze, witam pana serdecznie w Gdańsku, dziękuję, że jest pan na Święcie Wolności i Solidarności, zapraszam do Okrągłego Stołu” – mówiła Dulkiewicz do przechodzącego szefa rządu. “Dziękujemy, mamy tutaj w sali BHP wspaniałą uroczystość dzisiaj” – powiedział wówczas Morawiecki przechodząc w otoczeniu towarzyszących mu osób do Sali BHP Stoczni Gdańskiej, by wziąć udział w konferencji naukowej.

O tę sytuację premier został zapytany we wtorek w Polsat News. Szef rządu przyznał, że w ostatnim momencie zauważył Dulkiewicz i usłyszał głosy. Jak zaznaczył, chciałby jednak, żeby z prezydent Gdańska traktowali się poważnie. “Reprezentujemy bardzo poważne urzędy i takie zaczepianie, takie happeningi na ulicy myślę, że nie przystoją troszeczkę pani prezydent” – zaznaczył.

“Ja bardzo serdecznie zapraszam panią prezydent na kawę do kancelarii, do mnie. Proponowałbym tylko, żeby nie brała ze sobą kamer, żeby ta rozmowa była taka bardzo poważna” – podkreślił premier Morawiecki.(PAP)

autor: Karol Kostrzewa

kos/ par/