Dworczyk: mobilizacja elektoratu to dla nas największe wyzwanie

0
989
Warszawa, 01.03.2019. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk podczas konferencji prasowej, 1 bm. w KPRM w Warszawie nt. programów zawartych w "piątce PiS". (soa) PAP/Piotr Nowak

Jak zaznaczył, aby utrzymać kierunek zmian i wprowadzane od czterech lat reformy, PiS musi wygrać w zbliżających się wyborach.

Dworczyk komentował w “Kwadransie politycznym” TVP 1 opublikowany w poniedziałek sondaż dla “Rzeczpospolitej”, z którego wynika, że elektorat lewicy czuje się w 100 proc. zmobilizowany do udziału wyborach. W przypadku elektoratu Koalicji Obywatelskiej zdeterminowanych do oddania głosu czuje się 89 proc. badanych, w przypadku Konfederacji – 84 proc., a w przypadku PiS – 64 proc. Najsłabszy wynik odnotowało PSL-Koalicja Polskiej, gdzie zmobilizowanymi do udziału w wyborach czuje się 57 proc. respondentów.

“To jest dla nas największe wyzwanie – mobilizacja elektoratu” – powiedział Dworczyk. “Z jednej strony dotarcie z programem PiS do wyborców, z drugiej strony przekonanie Polaków, do tego, że trzeba iść na wybory, jak ważne to są wybory” – dodał.

Jak zauważył, wszystkie strony sporu politycznego w Polsce podkreślają wagę nadchodzących wyborów. “Dobrze, że przynajmniej jest jeden taki element, gdzie mamy wspólną definicję sytuacji politycznej w Polsce” – wskazał Dworczyk.

Zdaniem szefa KPRM, aby utrzymać kierunek zmian i reformy, które są wprowadzane od czterech lat, PiS musi wygrać te wybory. “Będziemy przez te ostatnie 12 dni kampanii, które nam zostało, przekonywać Polaków do tego, żeby wzięli udział w tym święcie demokracji, jakim są wybory, żeby oddali głosy, oczywiście najlepiej na Prawo i Sprawiedliwość” – zapowiedział minister.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów.(PAP)

agzi/ mrr/