Dworczyk: PiS przedstawi program na przełomie sierpnia i września

0
618
Warszawa, 23.11.2018. Szef KPRM Michał Dworczyk podczas konferencji prasowej nt. złożenia przez Platformę wniosku o wotum nieufności wobec rządu Mateusza Morawieckiego, 23 bm w Sejmie. (mr) PAP/Bartłomiej Zborowski

W warstwie ideowej nie będzie rewolucyjnych zmian – naszym celem nadal będzie godność człowieka; będziemy starali się budować państwo solidarnościowo-republikańskie – dodał.

Dworczyk podkreślił w środę na antenie PR24, że program PiS jest “w tej chwili przygotowywany”.

“Ostatnia, trzydniowa konwencja programowa w Katowicach była takim miejscem, gdzie ścierały się różne pomysły, koncepcje. Było wiele dyskusji, w których wypracowywano rożne pomysły – jedne takie, które pewnie zostaną wykorzystane w naszym programie, inne takie, które na pewno nie zostaną uwzględnione (…). Teraz te wszystkie koncepcje – plus nasze oczywiście zebrane materiały programowe przez kierownictwo partii – zostaną przedyskutowane, scalone i opracowane, jako program Prawa i Sprawiedliwości” – powiedział szef KPRM.

Jak zaznaczył, tymi pracami kieruje prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zapowiedział również, że program jego partii zostanie przedstawiony na przełomie sierpnia i września.

“Jesteśmy partią, która zawsze szła do wyborów z programem, który nie tylko w tej warstwie aksjologicznej mówił o celach, jakie ma nasza formacja polityczna, ale również mówił o bardzo konkretnych projektach, z których potem łatwo nas rozliczyć” – powiedział Dworczyk. (PAP)

autor: Anna Tustanowska

amt/ mam/