Dyrektor CKE: szkoły zgłaszają, że otrzymały maile o ładunkach wybuchowych

0
113
Warszawa, 10.04.2019. Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik podczas konferencji prasowej, 10 bm. w siedzibie resortu, w trzecim dniu strajku nauczycieli, nt. przebiegu egzaminu gimnazjalnego. (soa) PAP/Rafał Guz

We wtorek o godzinie 9. rozpoczął się egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, obowiązkowy dla wszystkich maturzystów.

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej przed rozpoczęciem egzaminu powiedział PAP: “Sytuacja wygląda podobnie jak wczoraj. Wiemy, że szkoły zgłaszają do służb i do okręgowych komisji egzaminacyjnych informacje. Zbieramy je na bieżąco”.

W poniedziałek, w pierwszym dniu matur, 122 szkoły zgłosiły do OKE, że otrzymały drogą mailową informacje o podłożeniu ładunku wybuchowego.

“Dyrektorzy szkół i dyrektorzy OKE wiedzą, że jeżeli służby sprawdzają zgłoszenie, egzamin może rozpocząć się później. Dziś jest sytuacja wyjątkowo komfortowa, bo o 14 rozpoczyna się egzamin z łaciny, który pisze około stu osób, więc w razie czego rozpoczną egzamin później” – poinformował Smolik.

“Dyrektorzy wiedzą, że jeżeli egzamin nie rozpocznie się o czasie, mają trzymać uczniów bez możliwości kontaktu ze światem zewnętrznym, tak, by mogli rozpocząć egzamin o tej porze, gdy służby skończą sprawdzać teren szkoły” – dodał dyrektor CKE.

W poniedziałek CKE podała, że 122 szkoły zgłosiły, że otrzymały informacje o otrzymaniu sygnału o ładunku wybuchowego.

Wszystkie alarmy okazały się fałszywe. (PAP)

dsr/ krap/