Ekstraklasa piłkarska: wszystkie kluby z licencjami na kolejną edycję rozgrywek

0
133
Warszawa, 26.11.2011 Siedziba Polskiego Związku Piłki Nożnej. bz/soa PAP/Bartłomiej Zborowski

We wtorek odbyło się posiedzenie Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN, która rozpatrywała wnioski klubów o przyznanie licencji na występy w rozgrywkach ekstraklasy oraz rozgrywkach UEFA w sezonie 2019/20 (również wszystkie kluby otrzymały). Na razie nie rozpatrywano spraw beniaminków, czyli Rakowa Częstochowa i ŁKS Łódź.

Komisja postanowiła przyznać licencję Arce Gdynia, Cracovii, Górnikowi Zabrze, Jagiellonii Białystok, Koronie Kielce, Lechowi Poznań, Lechii Gdańsk, Piastowi Gliwice i Zagłębiu Lubin bez zastrzeżeń. W przypadku tych klubów nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości w dokumentacji licencyjnej.

Pogoń Szczecin oraz Wisła Płock otrzymały licencję z nadzorem infrastrukturalnym, a Legia Warszawa, Śląsk Wrocław i Wisła Kraków – z nadzorem finansowym.

W przypadku Miedzi Legnica licencja jest z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym.

Z kolei Zagłębie Sosnowiec otrzymało licencję z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym, a także sankcję regulaminową w postaci obowiązku zapłaty 5 tys. zł za naruszenie kryterium F.01 Podręcznika Licencyjnego.

Wiadomo już, że sosnowiczanie nie utrzymają się w tym sezonie w ekstraklasie i w przyszłym będą występować w pierwszej lidze. Na razie nie wiadomo jeszcze, kto będzie drugim spadkowiczem. (PAP)

bia/ cegl/