Ekstraklasa siatkarzy: Jan Nowakowski przechodzi z ONICO Warszawa do GKS Katowice

0
375
Spała, 10.05.2018. Jan Nowakowski podczas treningu w COS OPO Spała, 10 bm. Kadra rozpoczęła zgrupowanie przed turniejami Ligi Narodów. (gm/doro) PAP/Grzegorz Michałowski

“To bardzo ambitny zawodnik. Mimo młodego wieku ma już za sobą kilka bardzo udanych sezonów w najwyższej klasie rozgrywkowej i ciągle jest spragniony sukcesów” – ocenił dyrektor sekcji siatkówki w GKS Dariusz Łyczko.

Nowakowski zaczynał siatkarską karierę w Bydgoszczy, cztery lata grał w tamtejszym Transferze, potem przeniósł się do stolicy.

“GKS to rewelacyjny projekt. Stworzymy naprawdę dobry zespół pod względem charakterologicznym. Jest mieszanka doświadczenia z młodością, kilku fighterów. To musi wypalić. Obiecuję, że dam z siebie +maksa+” – powiedział zawodnik.

Nowakowski jest ósmym gracz pozyskany przez katowicki klub po zakończeniu rozgrywek PlusLigi.

Wcześniej umowy podpisali przyjmujący Rafał Szymura, który zdobył w barwach kędzierzyńskiej Zaksy mistrzostwo Polski oraz środkowy Miłosz Zniszczoł, rozgrywający Jan Firlej, atakujący Wiktor Musiał i Jakub Jarosz, libero Szymon Gregorowicz oraz przyjmujący Adrian Buchowski.

Kontrakty z klubem przedłużyli środkowy Emanuel Kohut i rozgrywający Maciej Fijałek.

Po zakończeniu sezonu z klubem pożegnało się 12 graczy i trener Piotr Gruszka, którego zastąpił Dariusz Daszkiewicz.

GKS zajął w ostatnich rozgrywkach ósme miejsce w ekstraklasie.

Autor: Piotr Girczys (PAP)

gir/ co/