Forum

Notifications
Clear all

Afera W Investments / Alior Bank / BOŚ Bank  

Strona 1 / 2
  RSS

admin
(@admin)
Admin
Dołączył: 3 lata temu
Posty: 3
12/05/2019 9:13 am  

Opisz nam swoja historię związaną z zakupem certyfikatów i sposobie ich sprzedaży przez dystrybutorów.
Napisz czy czujesz się oszukany i w jaki sposób do tego doszło!

This topic was modified 2 lata temu 5 times by admin

Cytat
Mariusz Pokrzywko
(@mariuszpokrywko-com)
Admin
Dołączył: 3 lata temu
Posty: 2
06/06/2019 7:22 pm  

witam serdecznie

Ostatnio dostaję od Państwa dużo maili na temat W-investments, jestem też niestety szczęśliwym posiadaczem certyfikatów. W 2018 roku była u mnie policja i przekazałem jej wszystko co wiem o sprawie. Chciałbym podzielić się swoimi informacjami. Może to pomoże w sprawie. Ja w zasadzie nie szczególnie wiem co mam teraz robić żeby odzyskać zainwestowane pieniądze. Pan który mnie namówił na te papiery twierdzi żeby nic nie robić i sprawa się sama rozwiąże.

Decyzję o ulokowaniu środków w funduszach podjąłem na początku marca 2016 roku.

Zainwestowałem :

1…………………….zł w funduszu WI Vivante Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych

1……………………. zł w funduszu SGB WI Lasy Polskie Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych

Inwestycją zainteresował mnie pan z firmy  Pośrednictwo Inwestycyjno - Ubezpieczeniowe - z Wejherowa.

Pan z tej firmy przedstawił po krótce, w co inwestują fundusze i jaki jest ich statut, przekazał mi foldery informacyjne wydane przez W Investments przedstawiające dane ogólne każdego z funduszy, ogólna strategie inwestycyjną i trend wyceny funduszy na przestrzeni miesięcy począwszy od początku powstania danego funduszu.

Inwestycja w fundusze była przedstawiona mi przede wszystkim w taki sposób ,że jest to inwestycja bezpieczna i gwarantowana. Nie było mowy o żadnym ryzyku inwestycyjnym, miała to być cos w rodzaju lokaty 2 letniej z gwarantowanym zyskiem ,który miał udzielić gwarant - spółka giełdowa W Investments Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie. Warunkiem wypłaty gwarancji było posiadanie certyfikatów przez minimum 24 miesiące co było zapisane w statucie funduszu. Po tym czasie była możliwość złożenia żądania wykupu z gwarantowanym zyskiem. Zysk ten był różny w zależności od funduszu.

Ponadto ze względu na fakt że były to fundusze inwestycyjne zamknięte zapewniono mnie, że czuwa nad nimi także bank depozytariusz i Komisja Nadzoru Finansowego, także jest to naprawdę bardzo dobra i bezpieczna inwestycja.

Inwestycja w powyższe certyfikaty miała być dla mnie inwestycją dwu letnią. Po tym czasie planowałem złożyć żądanie wykupu certyfikatów.

Posiadam nie wielkie doświadczenie w inwestycjach w fundusze inwestycyjne, posiadam program emerytalny (poliso-lokatę) który w te fundusze inwestuje. Od około 10 lat posiadam jednostki uczestnictwa w różnych funduszach inwestycyjnych, są to raczej nie wielkie oszczędności. Mam tez epizod w obrocie akcjami na GPW w Warszawie, w tej chwili nie jestem aktywny na GPW.

Od samego początku nie było mowy o żadnym ryzyku, bardziej była mowa o wielkości zysku i jego minimalnym i maksymalnym poziomie. Pośrednik pan Sebastian  przedstawił mi wykresy z wynikami/wycenami funduszy na przestrzeni miesięcy. Przez cały czas mowa była jedynie o gwarantowanym zysku. Materiały informacyjne zostawił mi do samodzielnego przeanalizowania. Pan Sebastian nie sugerował żadnego konkretnego funduszu gdyż jego zdaniem każdy z nich był dobrą inwestycją na podobnym poziomie.

Nie analizowałem okazanych dokumentów. Bazowałem na informacji przekazanej przez pośrednika.

Zainwestowałem środki w dwa fundusze:

WI Lasy Polskie Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych - wybrałem, dlatego iż uznałem że fundusz inwestujący w nieruchomości to w miarę stabilny wzrost cen ziemi a dodatkowo fundusz miał pozyskiwać środki ze sprzedaży drzewostanu co także wydało mi się sensowne.

WI Vivante Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych wybrałem z uwagi na potencjalnie otwierający sie nowy rynek nowoczesnych domów seniora ze względu na starzejące się społeczeństwo.

Z informacji, które mi przekazano wszystkie certyfikaty, które zakupiłem miały być objęte gwarancjami - moje zrozumienie tego było jednoznaczne, że pod koniec inwestycji (minimum 24 miesiące) różnica pomiędzy ceną zakupu i ceną aktualną danego certyfikatu zostanie pokryta przez gwaranta. Przekazano mi również, że gwarancje na certyfikaty są w formie aktu notarialnego, którego wypis otrzymałem.

 

pozdrawiam

Arkadiusz 

This post was modified 2 lata temu 3 times by admin

admin polubić
OdpowiedzCytat
Ryszard Malewski
 Ryszard Malewski
(@Ryszard Malewski)
Gość
Dołączył: 2 lata temu
Posty: 1
06/06/2019 10:52 pm  

Jako niefortunny nabywca certyfikatu FIZ Vivante wierzyłem sprzedawcy, przedstawicielowi Banku Alior , że z takim certyfikatem będzie łatwiej dostać miejsce w "domu seniora" o nieco wyższym standarddzie , co dla ludzi w moim podeszłym wieku ma istotne zanaczenie. Oczywiście nie zdawałem sobie sprawy, że za "Notarialną gwarancją" zainwestowanych w Vivante oszczędności  kryje się prosta pułapka. Gwarantowany wykup certyfikatów po dwóch latach bardzo  łatwo ominąć ogłaszając bankructwo funduszu nieco wcześniej. Sprzedawca certyfikatów bank Alior pobierał od każdego sprzedanego certyfikatu godziwy procent co skłanieło jego dyrekcję do zamknięcia oczu na znany im plan kancelarii W. Inwestment wyprowadzenia zgromadzonych środków  poza polską jurysdykcję, bo przecież byli świadomi że żadnych domów seniora ani przez chwilą nie planowano budować.

Innymi słowy padliśmy ofiarą dobrze zorganizowanego zespołu złodzieji malwersujących powierzone oszczędności


admin polubić
OdpowiedzCytat
Michal
 Michal
(@Michal)
Gość
Dołączył: 2 lata temu
Posty: 1
07/06/2019 7:45 am  

witam, 

w moim przypadku bylo tak, ze jak odmowilem doradcy Alior to Pani kierowniczka oddzialu zaczela do mnie wydzwaniac.

Prosilem rowniez o umowe na email, ale powiedziano mi, ze te umowy sa imienne, i ze nie moge mi jej wyslac. Dodatkowo, ja w swoim oswiadczeniu mam zaznaczone, ze nigdy nie inwestowalem, ze sie nie znam i, ze nie akceptuje ryzyka, wiec Alior sprzedal mi cos co jest zuplnie nie do pasowane do mojego profilu inwestycyjnego... rowniez bylem na policji jakies pol roku temu. 

Wedlug ostatniej wyceny to stracilem 88% zainwestowanych pieniedzy, a najgorsze jest to, zeby to nie byl znany bank ja bym nigdy w takie cos nie zainwestowal. 

mam tez adwokata, ktory z tego co wiem to wyslal pismo do raiffeisen, ale na razie nic z tego nie wyszlo. na obecna chwile ciezko widze odzyskanie tych pieniedzy. najgorsze jest to, ze zawiodly instytucje zaufania publicznego tj. banki oraz KNF... 

pozdrawiam, 

 

Michal

 


admin polubić
OdpowiedzCytat
Zygmunt Kołodziejczyk
 Zygmunt Kołodziejczyk
(@Zygmunt Kołodziejczyk)
Gość
Dołączył: 2 lata temu
Posty: 1
07/06/2019 8:49 am  

Zostałem skierowany przez agenta Alior Banku do zakupu certyfikatow inwestycyjnych  w Domu Maklerskim W. Investment Społka Akcyjna ul. F.Nulla 2  w Warszawie  - Inwestycje Rolne Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów   Niepublicznych seria B 33. Wydałem na to sporo forsy i po 2 latach obiecano mi wykup z zyskiem , bo na inwestycji w ziemię i lasy nigdy się nie straci.Okazało się póżniej ze TFI Fin Crea jest niewiarygodne i ogłoszono likwidację która wg Raiffeisen Polbank będzie zakończona do 23,02,2021 r. Byłem przesłuchiwany   w Komędzie Policji w tej sprawie. Chętnie przyłączę się do grupy poszkodowanych , aby może wspólnymi siłami odzyskać nasze zainwestowane pieniądze.

Zygmunt K.

 


OdpowiedzCytat
Jolanta
 Jolanta
(@Jolanta)
Gość
Dołączył: 2 lata temu
Posty: 4
07/06/2019 3:03 pm  

Mam pytanie  - Czy jest jakaś sieć kontaktów w grupie poszkodowanych w Funduszach WI oraz czy jest jakaś  kancelaria prawna, do której inwestorzy mają zaufanie  i w znaczącej liczbie zdecydowali się złożyć pozew (poza MWW) ?


OdpowiedzCytat
admin
(@admin)
Admin
Dołączył: 3 lata temu
Posty: 3
07/06/2019 3:09 pm  

Z informacji jakie posiada TVPRESS sprawą zajmują się kancelarie MWW, Drzewiecki, Majkowski, Karaś i Wspólnicy oraz możliwość skorzystania z finansowania przez Veriv S.A. 


OdpowiedzCytat
Jolanta
 Jolanta
(@Jolanta)
Gość
Dołączył: 2 lata temu
Posty: 4
07/06/2019 3:20 pm  

Dziękuję za odpowiedź. Z tego co wiem, poszkodowanych jest ok.1600 osób! To duża grupa a im więcej osób złoży pozew w jednej kancelarii, tym korzystniej jest i dla klientów i dla kancelarii prawnej. Rozproszenie klientów chyba nie służy sprawie?


OdpowiedzCytat
Jerzy
 Jerzy
(@Jerzy)
Gość
Dołączył: 2 lata temu
Posty: 1
07/06/2019 5:26 pm  

Witam!

Z tego co wiem w  tej chwili w kancelarii  Drzewicki jest około 80 osób ,które złożyło pozew zbiorowy przeciw Aliorowi. W poczekalni do przyłączenia się do tego pozwu było około 60 osób, a może teraz już więcej  .Wiem że w  dalszym ciągu istnieje możliwość przystąpienia do grupy.Sąd wyznaczy termin od 1-3 miesięcy kiedy będzie możliwe zgłoszenie nowych członków.

W przygotowaniu jest również pozew grupowy przeciwko Raiffeisen. Umowa o świadczenie usług prawnych, a także opłata za przystąpienie do Umowy o świadczenie usług prawnych, o których mowa powyżej, obejmują również reprezentację w postępowaniu grupowym przeciwko Raiffeisen. W najbliższych tygodniach mają podać szczegóły dotyczące przystąpienia do postępowania.

W przygotowaniu mają także umowę kierowaną do inwestorów Funduszy WI, którzy są zainteresowani przystąpieniem wyłącznie do pozwu przeciwko bankowi Raiffeisen. 

Wszystkie kancelarie za swoją usługę chcą 10-15% od odzyskanej kwoty+ koszty .Pozew zbiorowy jest tańszy, bo koszty rozkładają się na grupę.

Sprawa sama się nie rozwiąże bo żaden bank nie przyzna się , trzeba iść do sądu. że szanse .Myślę , że szanse są duże szczególnie po ukaraniu Reiffeisen przez KNF i aresztowaniach w Aliorze.

Pozdrawiam

Jerzy

 

 

 


OdpowiedzCytat
Mariusz Pokrzywko
(@mariuszpokrywko-com)
Admin
Dołączył: 3 lata temu
Posty: 2
07/06/2019 6:11 pm  

Moja historia taka sama jak wszystkie.

Inwestycje Rolne

Miła pani w Aliorze  w Gdyni Chyloni,doradca klienta itd .Dzwoniła prosiła o spotkanie.Zaproponowała pewną inwestycję w ziemię  .Wykresy i wyceny śliczne no po prostu wszystko ok ale bez rewelacji żeby klienta nie spłoszyć i żeby nie był podejrzliwy - ot jakieś z dwa razy tyle co na normalnych lokatach.Było realnie?No było .

Oczywiście zapewnienia że nad wszystkim CZUWA BANK,GWARANCI I KNF  no bo to było zaraz po aferze Amber Goldu -nawet pożartowaliśmy na ten temat hahahaha - "nie tu wszystko nadzoruje państwo" zapomniałem że państwo polskie  ,że mieszkam w polsce.

No i potem wszystko się rozpadło.Okazało się że oszuści są od poziomu banku ,do KNF i nikt nie zamierza nic z tym zrobić.

Na policji oczywiście też byłem ,zeznania składałem  -pewnie to nic nie zmieni i tak pieniędzy nie odzyskam.

Winnych nie ma podobno też

I jeszcze jak szyderstwo ostatnio oglądałem reklamę KNF - inwestuj tylko w to co rekomenduje KNF.

Jasne zainwestowałem.

Banki by się z nami rozliczyły jakby KNF chciało i nałożyło karę taką że oddałyby pieniądze ale przecież to nie jest w interesie państwa chronić obywateli .

W interesie jest nie nakładać kar -zobaczcie jaki strumień pieniędzy dzięki temu cieknie do budżetu ,gaże prawników,komisji,rzeczoznawców co mają teraz dużo roboty,potem kolejnych rzeczoznawców co będą podważać opinie tamtych rzeczoznawców.Pensje tych co teraz nam "likwidują" fundusze.

A z wszystkiego kapie do budżetu.

To po co państwo by miało oszukanym pomagać?

Lepiej pomóc oszustom- to jak wykręcą kolejnych ludzi znów budżet zostanie zasilony

Miki

 

 

 


admin polubić
OdpowiedzCytat
Jolanta
 Jolanta
(@Jolanta)
Gość
Dołączył: 2 lata temu
Posty: 4
07/06/2019 8:40 pm  

Dzięki za zreferowanie działań podjętych w pozwie grupowym.. A czy ktoś zdecydował się na wystąpienie z pozwem indywidualnym i ma jakieś pozytywne doświadczenia z kancelarią i ponoszonymi w związku ze sprawą kosztami?


OdpowiedzCytat
admin
(@admin)
Admin
Dołączył: 3 lata temu
Posty: 3
07/06/2019 9:42 pm  

Pani Jolu z naszych informacji wynika, że pozwy indywidualne będą praktykowane w kancelariach współpracujących z Veriv S.A. Jeżeli chodzi o grupę osób to do niedawna była mniejsza niż 80 osób, obecnie z tego co wiemy jest większa i to sporo. Jednak pozwu zbiorowego z tego co wiemy nie będzie. Ale o szczegóły należy pytać u źródła. Veriv z tego co nam wiadomo ma bardzo duże zaplecze prawne i detektywistyczne.

Wiemy też, że Veriv finansuje nie tylko prawników współpracujących ale też inne niż współpracujące kancelarie prawne. Dlatego jeżeli ma Pani  swoja kancelarię prawną to są takie możliwości aby Veriv pokrył koszty tej kancelarii. Niestety kancelarie omawiane na forum wiemy, że nie będą przez Veriv finansowane.

Zatem jeżeli chce Pani tańszą obsługę prawną to sugerujemy przystąpić do kancelarii Drzewieckiego tam będzie stanowczo taniej. Veriv, który finansuje pozwy indywidualne  nie należy do najtańszych i koszty mogą być z tego co wiemy większe jednak należy pamiętać, że każda osoba przystępująca do Veriv i prawników współpracujących jest traktowana indywidualnie.  Z naszych informacji wynika, że finansujący Veriv chce uzyskać kwoty większe niż zostały zainwestowane dlatego nie pobiera żadnych opłat przed fizycznym odzyskaniem pieniędzy, za to prowizja jak nam wiadomo wynosi 15% od kwoty odzyskanej. Proszę pamiętać Pani Jolu, że spór można wygrać ale pieniędzy nie odzyskać.  Veriv otrzyma swoje wynagrodzenie dopiero jak u Pani na koncie pojawią się odzyskane pieniądze.


OdpowiedzCytat
Bogdan
 Bogdan
(@Bogdan)
Gość
Dołączył: 2 lata temu
Posty: 1
10/06/2019 6:07 am  

Moja historia bardzo podobna- żadnych zagrożeń ,nadzór KNF,banków,rzetelne dane o zyskach co miesiąc! Ale statutu nie dostałem ani rolnych ani lasów a potem...sami wiecie co było i jest! To co Pan powyżej pisał  - masakra kraj bezprawia Polska                           Bogdan

 


OdpowiedzCytat
Violetta
 Violetta
(@Violetta)
Gość
Dołączył: 2 lata temu
Posty: 1
12/06/2019 4:51 pm  

Nabyłam certyfikaty Lasów Polskich poprzez Alior Bank. Mimo, ze wcześniej poniosłam stratę i zaznaczałam doradcy  z tego banku, że chcę inwestować  z jak najmniejszym ryzykiem, bezpiecznie i spokojnie, podsunięto mi ten fundusz, dorzucając spisaną notarialnie gwarancję kapitału. Nie wiem dlaczego ona w tej chwili nic nie znaczy. Mało tego - wielokrotnie rozmawiałam z prawnikami z kancelarii Matczuk i wspólnicy zatrudnionymi przez Alior Bank i zapewniali, że akurat Lasy Polskie mają sporo nieruchomości , nie będzie więc problemu z odzyskaniem zainwestowanych środków. Jeszcze dwa tygodnie temu usłyszałam, że strata może będzie , ale niewielka. A tu masz!!!  Dziś dzwoniłam do Drzewieckich - nie chcą udzielać informacji telefonicznie, trzeba napisać. Z tego jednak co usłyszałam u Matczuka , to pozew grupowy obejmuje tylko ustalenie odpowiedzialności banku, a nie odszkodowania za stratę, czy też jej sfinansowania. To pewnie na następnych rozprawach, za które trzeba będzie ponosić kolejne koszty.  Czy wśród poszkodowanych jest ktoś z Bydgoszczy? Może można byłoby się spotkać i wymienić informacjami  - zawsze to lepiej niż rozpisywać się na forum.


OdpowiedzCytat
Jolanta
 Jolanta
(@Jolanta)
Gość
Dołączył: 2 lata temu
Posty: 4
19/06/2019 1:44 pm  

Pani Violetto. Też mam spore wątpliwości co do pozwu zbiorowego. Proponuję zapoznać się z ofertą Veriv (nie jestem w żaden sposób związana z tą firmą!). Po prostu szukam alternatywnych rozwiązań i wobec braku innej oferty propozycja Veriv, (chociaż nie jest tania) wydaje się sensowna. Proszę nie traktować tego jako sugestię. Po prostu wyrażam swoją opinię na forum. Pozdrawiam


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2

Zostaw odpowiedź


Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 
Preview 0 Revisions Saved
Share: