Gliński: wiarygodność i praca dla ludzi – podstawowe wymiary naszej polityki

0
164
Katowice, 05.07.2019. Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński przemawia w pierwszym dniu Konwencji Programowej PiS i Zjednoczonej Prawicy "Myśląc: Polska 2019", 5 bm. w Katowicach. (mr) PAP/Andrzej Grygiel

Tegoroczna konwencja pod hasłem “Myśląc: Polska” potrwa do niedzieli i ma być merytoryczną debatą polityków i ekspertów, dotyczącą minionych działań rządu oraz propozycji na przyszłość. Jak przekonywali politycy PiS, w tym rzeczniczka partii Anita Czerwińska, efektem konwencji mają być założenia do programu, z którym PiS wystartuje w najbliższych wyborach parlamentarnych.

“Dokładnie cztery lata temu, w tym samym miejscu, tu, w Katowicach spotkaliśmy się na konwencji programowej +Myśląc: Polska+, konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy, na której zaprezentowaliśmy potencjał programowy naszego środowiska, przedstawiliśmy nasze ówczesne nowatorskie pomysły programowe i naszą determinację polityczną, co do ich realizacji” – mówił Gliński.

Przypomniał, że to wówczas zostały zaprezentowane projekty społeczne, gospodarcze, tożsamościowe i propozycje reform, w tym reformy edukacji czy sektora obywatelskiego. “Tamta konwencja w praktyce rozpoczęła naszą kampanię wyborczą, była kolejnym – po wygranych już wtedy wyborach prezydenckich – punktem zwrotnym prowadzącym Polskę i polską centroprawicę do przejęcia odpowiedzialności za Polskę” – dodał Gliński.

Szef rady programowej PiS ocenił, że przedstawiciele obozu rządzącego mogą “z dumą i podniesioną głową” powiedzieć, że zaproponowany program “przyniósł Polsce owoce”.

Podkreślił, że konwencja w Katowicach ma być sprawozdaniem z programowych zobowiązań, co – jak podkreślił – jest obowiązkiem każdego polityka. “Wiarygodność i praca dla ludzi to są dwa pierwsze i dwa podstawowe wymiary naszych dokonań, naszej polityki dla Polski” – mówił Gliński. (PAP)

autor: Mateusz Roszak, Rafał Białkowski

mro/ rbk/ mrr/