Gliński: zarzuty pod adresem Banasia to “argumenty tabloidowe”

0
1719
Warszawa, 29.08.2019. Wicepremier Piotr Gliński podczas konferencji prasowej pt. "Bezpieczna szkoła", 29 bm. w KPRM w Warszawie. (kf) PAP/Paweł Supernak

Gliński pytany w Polsat News, czy w sprawie Banasia służby państwowe zachowały się profesjonalnie odpowiedział: “sprawa jest prowadzona zgodnie z naszymi standardami i zamknięta, w tym sensie, że pan prezes idzie na urlop do czasu wyjaśnienia”.

Wicepremier stwierdził, że zarzuty wobec Banasia “to są argumenty talboidowe”. “Ja bardzo cenię Mariana Banasia, także za jego życiorys, to jest więzień polityczny, opozycjonista. Dzięki jego działaniom polski budżet zyskał 100 miliardów zł” – powiedział Gliński. Dodał przy tym, że “poprzedni prezes (Krzysztof Kwiatkowski), były poseł PO, przez dwa lata pełnił swoją funkcję z zarzutami prokuratorskimi”.

Gliński był też pytany o słowa szefa gabinetu premiera Marka Suskiego, który nawiązując do kwestii postępowania CBA ws. oświadczeń majątkowych szefa NIK , napisał we wtorek na Twitterze: “Odnośnie Mariana Banasia powiem tyle: nie mam pełnego zaufania do służb; ani wtedy, ani dzisiaj. Dlatego że tam jest jeszcze mnóstwo ludzi z poprzedniej ekipy”.

“Ja bym takiej tezy nie wygłosił, nie mam do tego podstaw. Nie mam powodów by nie ufać służbom” – powiedział wicepremier. (PAP)

wbp/ mok/