Holenderski piłkarz Arjen Robben zakończył karierę

0
1259
epa07602748 Bayern's Arjen Robben waves during the celebration of FC Bayern Munich winning German championship and DFB Cup 2019 at the Marienplatz square in Munich, Germany, 26 May 2019. EPA/PHILIPP GUELLAND Dostawca: PAP/EPA.

Pierwotnie zakładano, że wprawdzie Robben odejdzie z Bayernu, ale będzie szukał zatrudnienia w innym klubie. Czwartkowa decyzja, którą ogłosił poprzez komunikat prasowy, jest więc nieco zaskakująca.

“To zdecydowanie najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć w całej swojej karierze. Serce kłóci się z rozumem. Miłość do gry i przekonanie, że można jeszcze podbić cały świat, stoją w sprzeczności ze stanem faktycznym – nie wszystko jest takie, jak się chce. Nie jestem już 16-letnim chłopcem, który nie ma pojęcia, czym jest kontuzja. Na razie jeszcze jestem zdrowy i sprawny i jako fan także innych dyscyplin sportu chciałbym, żeby tak zostało. Kończę karierę definitywnie, ale to właściwy krok” – wyjaśnił 96-krotny reprezentant Holandii.

W Bundeslidze Robben rozegrał 201 meczów, w których zdobył 99 goli. Ponadto wystąpił w 110 spotkaniach Ligi Mistrzów i strzelił 31 bramek. Wcześniej był zawodnikiem m.in. Realu Madryt i Chelsea Londyn.

Z Bayernem Holender ośmiokrotnie wywalczył mistrzostwo Niemiec, zdobył pięć razy Puchar i triumfował w Champions League.

Największymi sukcesami Robbena w drużynie narodowej, w której nie występuje już od 2017 roku, było zajęcie drugiego miejsca mistrzostw świata w 2010 roku i trzeciego cztery lata później.(PAP)

mm/ krys/