Horała: na 16 lipca kolejne wezwanie dla Donalda Tuska przed komisję ds. VAT

0
347
Warszawa, 04.07.2019. Przewodniczący komisji śledczej Marcin Horała podczas posiedzenia komisji śledczej, 4 bm. w Sejmie do zbadania prawidłowości i legalności działań oraz występowania zaniedbań i zaniechań organów i instytucji publicznych w zakresie zapewnienia dochodów Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług i podatku akcyzowego w okresie od grudnia 2007 r. do listopada 2015 r. Komisja przesłucha dyrektora Departamentu Budżetu i Finansów Najwyższej Izby Kontroli Stanisława Jarosza. (aldg) PAP/Tomasz Gzell

Podczas konferencji prasowej w Sejmie Horała poinformował, że komisja na zamkniętym posiedzeniu podjęła decyzję w sprawie dalszego harmonogramu prac. Podkreślił, że muszą się one zakończyć w tej kadencji. “Ponieważ trzeba się liczyć z ewentualnością, że wrześniowe posiedzenie Sejmu będzie ostatnim w tej kadencji, więc komisja końcowy raport musi przyjąć w początkach września. Musi on więc być przedstawiony do wiadomości posłów, aby mogli zgłosić poprawki około 20-25 sierpnia. Przewodniczący komisji potrzebuje około miesiąc na ostateczne prace nad raportem” – zaznaczył Horała.

Zapowiedział, że komisja kończy przesłuchania świadków. “Na ten moment mamy zaplanowane 18 lipca przesłuchanie Sławomira Nowaka. Kilka dni temu wysłaliśmy wezwanie na drugi termin (dla Donalda Tuska – PAP), który jest zaplanowany na 16 lipca. Na razie nie ma jakiegoś sygnału czy w tym terminie pan Tusk zamierza się stawić na przesłuchaniu. Jeszcze kilka przesłuchań nam zostało. 18 lipca zakończymy etap przesłuchań. Będzie czas na napisanie raportu” – podkreślił szef komisji śledczej.

Tusk zeznawał już przed komisją śledczą ds. VAT 17 czerwca. (PAP)

gb/ krz/ amt/ godl/