Iwan Juszczenko ponownie trenerem bokserskiej reprezentacji Polski

0
1006
Toruń, 28.09.2018. Trener pieściarskiej drużyny narodowej Iwan Juszczenko podczas międzypaństwowego meczu seniorów w boksie Polska - Serbia w ramach Światowych Konfrontacji Boksu Olimpijskiego w Akademickim Centrum Sportu UMK w Toruniu, 28 bm. (tż/dw) PAP/Tytus Żmijewski

Zarząd PZB podjął decyzję o odwołaniu z funkcji trenera kadry Ireneusza Przywary. Jego miejsce zajął Juszczenko, który już pracował z biało-czerwonymi jesienią 2018 roku.

Pod wodzą Przywary, byłego trenera Tomasza Adamka, polscy bokserzy powodzenia startowali w Igrzyskach Europejskich i jednocześnie mistrzostwach kontynentu w Mińsku. Jego podopieczny Damian Durkacz (64 kg) wygrał dwie walki i odpadł w ćwierćfinale, zaś wszyscy pozostali zawodnicy przegrali pierwsze pojedynki.

Oprócz Przywary, odwołany został Jerzy Baraniecki z funkcji trenera reprezentacji juniorów. Zastąpił go Krzysztof Miałki.

We wrześniu polskich pięściarzy czekają mistrzostwa świata w Jekterynburgu, a wcześniej juniorzy startować będą w ME w Sofii.(PAP)

giel/ krys/