J. Kaczyński: będziemy prowadzili politykę merytoryczną

0
160
Katowice, 07.07.2019. Prezes PiS Jarosław Kaczyński przemawia podczas zakończenia Konwencji Programowej PiS i Zjednoczonej Prawicy "Myśląc: Polska 2019", 7 bm. w Katowicach. (mr) PAP/Andrzej Grygiel

“Wypada zapytać Polaków – jaka forma uprawiania polityki jest lepsza – czy ta, którą my stosujemy – dyskutując, przygotowując programy, następnie je realizując, czy ta która opiera się na emocjach, głównie negatywnych emocjach?” – pytał prezes PiS.

“Jestem osobiście głęboko przeświadczony i sądzę, że to jest przeświadczenie także państwa, że ten pierwszy model jest nieporównanie lepszy dla Polski” – dodał.

Zwracał się również do opozycji o to, żeby “przemyślała”, który model uprawiania polityki jest lepszy.

“Będziemy szli tą drogą, będziemy prowadzili politykę merytoryczną, przemyślaną, opartą o wiedzę, która będzie jednocześnie budowała to, o czym tutaj mówiłem, tzn. wiarygodność, bo bez wiarygodności nie ma demokracji – jeżeli formacje polityczne, które biorą udział w wyborach, wprowadzają społeczeństwo w błąd, zapowiadają coś, czego nie zrobią, nie potrafią zrobić, a bardzo często po prostu nie chcą zrobić, z góry, zakładają, że nie zrobią, to wtedy cały mechanizm demokratyczny jest jedną wielką manipulacją” – powiedział Kaczyński.

“PiS jest formacją demokratyczną i demokratyczna jest nasza koalicja” – oświadczył prezes PiS.

Konwencja PiS i Zjednoczonej Prawicy “Myśląc: Polska” rozpoczęła się w piątek, a jej efektem – jak zapowiadali politycy PiS – miało być przygotowanie założeń programowych przed wyborami parlamentarnymi. W trakcie konwencji odbyło się kilkanaście sesji plenarnych z udziałem szefów poszczególnych resortów oraz kilkadziesiąt paneli eksperckich. (PAP)

autor: Mateusz Roszak, Rafał Białkowski

mro/ mrr/