Jakub Błaszczykowski – piłkarz Wisły Kraków i reprezentacji Polski – znalazł się w gronie laureatów 24. edycji nagrody

0
180
Gdañsk, 23.02.2019. Jakub B³aszczykowski z Wis³y Kraków podczas meczu pi³karskiej Ekstraklasy z Lechi¹ Gdañsk, 23 bm. (mg/awol) PAP/Marcin Gadomski

Jakub Błaszczykowski – piłkarz Wisły Kraków i reprezentacji Polski – znalazł się w gronie laureatów 24. edycji nagrody “Solidarni w sporcie”, wręczonej w środę w Krakowie.

Statuetki “Solidarni w sporcie” przyznaje od 1996 r. Region Małopolski NSZZ Solidarność. Otrzymują ją działacze, trenerzy i zawodnicy potrafiący łączyć sport z nauką, pracą, innymi pasjami, pokazujący hart ducha.

33-letni Błaszczykowski w grudniu rozwiązał obowiązujący jeszcze kontrakt z VfL Wolfsburg i w styczniu rozpoczął treningi z Wisłą, czyli klubem, który odkrył jego talent. “Biała Gwiazda” miała wtedy zawieszoną licencję na grę w ekstraklasie. W dużej mierze dzięki niemu krakowski klub zdołał ją odzyskać. Błaszczykowski, wraz Jarosławem Królewskim i Tomaszem Jażdżyńskim, udzielili Wiśle pożyczki w wysokości czterech milionów złotych, która umożliwiła spłatę najpilniejszych długów. Ponadto piłkarz za grę w Wiśle pobiera tylko minimalne wynagrodzenie – 500 zł i w całości przekazuje je na bilety na mecze dla kibiców z Domów Dziecka.

“Pokazał coś nowego w polskim sporcie, czyli że liczy się nie tylko komercja. Jego zapał poderwał kibiców i sprawił, że Wisła może odrodzić się jeszcze silniejsza” – uzasadnił ten wybór szef małopolskiej Solidarności Wojciech Grzeszek.

Oprócz Błaszczykowskiego nagrodzono jeszcze: Adama Barskiego, Łukasza Krawczyka, Stanisława Piątka, Bogusława Patera, Jacka Zaweracza, Aleksandrę Gaworską i Igora Sikorskiego. (PAP)

Autor: Grzegorz Wojtowicz

Dodaj komentarz