Jarosław Kaczyński: potrzebujemy programu stabilizacji i spokoju

0
379
Katowice, 06.07.2019. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przemawia w drugim dniu Konwencji Programowej PiS i Zjednoczonej Prawicy "Myśląc: Polska 2019", 6 bm. w Katowicach. (mr) PAP/Andrzej Grygiel

Prezes PiS dziękował za poparcie w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego. “To poparcie traktujemy jako zobowiązanie do wytężonej pracy, można powiedzieć do jeszcze bardziej wytężonej pracy niż dotychczas, do pracy dla Polski” – zadeklarował Kaczyński.

“Ta konferencja ma jako swój główny cel wyznaczenie kierunków tej pracy, rozwiązań, które przyjmiemy, tego wszystkiego, co wiąże się z jej efektywnością, z tym, co jest naszym celem, by ta praca rzeczywiście służyła Polakom i Polsce” – dodał.

Prezes PiS podkreślił, że to druga tego typu konwencja działaczy PiS w Katowicach – poprzednia miała miejsce cztery lata temu. Zaznaczył, że podczas poprzedniej konwencji PiS nie był pewien, że uda się wygrać wybory i mieć samodzielną większość. Jak dodał, obecnie Zjednoczona Prawica ma “znakomity punkt startu”.

“Nie możemy uczynić niczego, co by spowodowało, że ten wielki dorobek zostanie zmarnowany, że stracimy to, co uzyskaliśmy” – zapowiedział Kaczyński.

“Żeby iść dalej potrzebujemy nowego programu kontynuacji, ale tam gdzie trzeba także zmiany. Programu, który będzie skierowany do wszystkich Polaków, programu stabilizacji i spokoju, programu, który będzie zapewniał nam rozwój i będzie zapewniał także sprawiedliwy podział owoców tego rozwoju” – dodał.

W Katowicach od piątku trwa trzydniowa konwencja Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy “Myśląc: Polska”. Konwencja ma na celu zarówno podsumować dotychczasowe działania rządu, jak i wypracować podstawy do stworzenia programu wyborczego partii. (PAP)

autor: Mateusz Roszak, Rafał Białkowski

mro/ rbk/ par/