Kaczyński: bezwzględne kary za pedofilię i wyższy wiek ofiar takich przestępstw

0
97
Szczecin, 12.05.2019. Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji regionalnej Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, 12 bm. w Szczecinie. (cat) PAP/Marcin Bielecki

“Granica odpowiedzialności karnej jest w Polsce – jeśli chodzi o wiek ofiary, zarysowana bardzo nisko – 15 lat. Ona będzie podwyższona, bo to jest konieczne. Trzeba być tutaj twardym” – ocenił Kaczyński. “I ostrzegam – niech nikt nie mówi tu o efebofiliach, czy tym podobnych usprawiedliwieniach – to znaczy, że jeśli taka ofiara jest trochę starsza, to już w porządku. Nie, proszę państwa, nie w porządku” – przekonywał Kaczyński. “Szczególnie surowo karani będą ci, którym dzieci zostały powierzone i to dotyczy oczywiście także księży, ale to dotyczy wszystkich (…) także znanych celebrytów” – powiedział lider partii.

“Nie można naraz wspierać się ludźmi, dla których – przepraszam, że mówię takie rzeczy, bo to jest aż nieprzyzwoite, ale w tym momencie trzeba je zacytować – +trzynastolatki same wskakują do łóżek dorosłych mężczyzn+ – bo ktoś te słowa kiedyś wypowiedział w obronie pewnego pana, który ma na sumieniu, chociaż według polskiego prawa to już jest przedawnione, tego rodzaju czyny – jednocześnie w tej chwili wybuchać oburzeniem, próbować nas oskarżać o to, że my to osłaniamy” – mówił Kaczyński. “Nie, to oni to osłaniali” – oświadczył.

Zadeklarował, że “w tych sprawach chcemy być naprawdę surowi, bezlitośnie surowi”. “Jeszcze raz podkreślam, że ani wysoka ranga w jakiejś organizacji, także kościelnej, ani nawet Nagroda Nobla, ani nic innego nie zwalnia z odpowiedzialności w tego rodzaju sprawach” – podkreślił szef PiS. (PAP)

res/ zub/ wni/ ozk/ mick/ gb/ dsr/ krap/