Kandydaci PiS do PE z Warszawy ruszyli z dwudniowym objazdem “PiSbusem”

0
214
Warszawa, 14.05.2019. Europosłowie Jacek Saryusz-Wolski (C) i Ryszard Czarnecki (2P) oraz inni kandydaci PiS do Parlamentu Europejskiego, podczas konferencji inaugurującej trasę warszawskiego "PiSbusa" oraz akcję "Obroń swoje prawo", 14 bm. przy wejściu na bazar Wolumen na warszawskich Bielanach. (pkus) PAP/Jakub Kamiński

Kandydaci PiS jeżdżąc po swoim okręgu, będę przekonywać, że wybory do PE są istotne oraz będą zachęcać do wzięcia w nich udziału.

Saryusz-Wolski mówił podczas porannej konferencji prasowej na warszawskim bazarze Wolumen, że “Polska chce być równo traktowana i chce żeby jej interesy były reprezentowane i respektowane w UE”.

Jak wskazał kandydat PiS, dlatego właśnie udział w tych wyborach tak ważny, aby – jak mówił – “iść do UE i bronić tych praw”. “Obywatele powinni pójść do wyborów i wytyczyć dobrą drogę dla Polski” – zaznaczył.

Saryusz-Wolski stwierdził, że stawką wyborów do europarlamentu jest pozycja Polski i polskich spraw na najbliższe pięć lat. “Dzisiaj decydujemy o kursie Europy i o losach rodzących się dzieci” – powiedział.

Ocenił również, że Unia jest obecnie nękana “kilkoma kryzysami” i “wymaga naprawy”. (PAP)

autor: Anna Tustanowska

amt/ mok/