Kidawa-Błońska: chcę Polski dumnej jak Wawel, a nie jak kamienica Banasia

0
264
Kraków, 28.09.2019. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska podczas konwencji KO w Krakowie, 28 bm. Tematem wiodącym zjazdu jest naprawa służby zdrowia. (mr) PAP/Jacek Bednarczyk

Kidawa-Błońska podkreśliła, że w Krakowie – “w miejscu dawnej polskiej chwały najlepiej widać dzisiejszą zapaść”, do której – według niej – doprowadziły rządy PiS. “Zawsze na tle wielkości wyraźna jest małość, na tle honoru – bezwstydność, na tle prawdy – kłamstwo. Różnica pomiędzy Polską naszych marzeń a Polską obecnie rządzących jest taka sama, jak między siedzibą królów polskich a słynną już niestety kamienicą prezesa NIK” – oceniła wicemarszałek Sejmu.

Jak dodała, “obie ze sobą sąsiadują, ale dzieli je wielka symboliczna przepaść”. “To przepaść między Polską naszych marzeń a tym, co widzimy na co dzień. My pragniemy Polski uczciwej, w której uczciwość i prawo są na pierwszym miejscu, tymczasem mamy podejrzany hotel na godziny, oszustwa podatkowe i bezczelne okradanie państwa” – mówiła Kidawa-Błońska.

“Widzimy obwieszonych złotem gangsterów, którzy są za pan brat z prezesem NIK, siedzą w domu schadzek, czują się bezkarni, a za chwilę ich kumpel będzie kontrolował Polaków i mówił czy działają zgodnie z prawem. To jest taka nasza dzisiejsza rzeczywistość” – dodała posłanka PO.

Pytała też, czy “człowiek ze złotym sygnetem na każdym palcu ma stać ponad prawem zwykłych ludzi”. “Tacy ludzie mają nam mówić jak żyć, decydować co jest uczciwe i wyznaczać standardy? Ja się na taką Polskę nie godzę” – zaznaczyła kandydatka KO na premiera. “Ja chcę Polski uczciwej, czystej i dumnej, chcę Polski takiej jak Wawel, a nie jak kamienica Banasia” – powiedziała Kidawa-Błońska. (PAP)

autorzy: Marta Rawicz, Beata Kołodziej

mkr/ bko/ agz/