Kidawa-Błońska: nie może być zgody na hejt i nienawiść

0
85
Gdańsk, 27.09.2019. Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (3P) oraz prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz (L), przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer (2L), liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka (2P) i posłanka PO Agnieszka Pomaska (P) podczas konferencji prasowej po podpisaniu deklaracji „STOP nienawiści”, 27 bm. w Gdańsku. Kandydatka KO na premiera Kidawa-Błońska przebywa z wizytą w województwie pomorskim. (pkus) PAP/Marcin Gadomski

Wicemarszałek Sejmu podpisała przed Dworem Artusa deklarację pt. “Stop nienawiści”. Podpisy pod tym tekstem złożyli też m.in. bliscy zamordowanego w styczniu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza – żona Magdalena i brat Piotr, prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, posłanka PO Agnieszka Pomaska oraz syn b. prezydenta RP Jarosław Wałęsa.

“Hejt, nienawiść i złe słowa weszły w nasze życie, stały się prawie naszą codziennością, a nie może być na to zgody. Bo słowa zabijają, słowa potrafią ludzi niszczyć. My stawiamy temu wielki odpór i sprzeciw. I namawiamy wszystkich, żeby zaczęli od siebie, żebyśmy ważyli nasze słowa i pokazali, że można inaczej rozmawiać, inaczej prowadzić debatę publiczną, że możemy szanować swoich konkurentów politycznych. Szacunek, a nie nienawiść i nie hejt. Hejt jest rzeczą straszną, najbardziej okropną rzeczą, jaka pojawiła się w ostatnich latach w Polsce i tylko wspólnie możemy temu postawić tamę” – oświadczyła Kidawa-Błońska.

Podkreśliła, że hejt dotyka nie tylko dorosłych, ale także dzieci i młodzież. (PAP)

rop/ aks/ eaw/