Kidawa-Błońska: Polsce potrzebny jest polityczny detoks

0
461
Warszawa, 06.10.2019. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska przemawia podczas konwencji wyborczej KO, 6 bm. w Global EXPO w Warszawie. (aldg) PAP/Radek Pietruszka

Kidawa-Błońska mówiła, że każdy Polak ma trochę inną historię, ale podstawowe wartości, są przez wszystkich dzielone razem. “Wierzymy w uczciwość, możemy jej wymagać i wszyscy domagamy się tego. Jeżeli chcemy być wolni będziemy wolni i Polska na to zasługuje” – mówiła.

Podkreślała, że Polacy są mądrzy, zatroskani i wierzą w dobro. “Wcale nie są cyniczni. Wszyscy pragniemy silnej, zamożnej i bezpiecznej ojczyzny. My Polacy jesteśmy tacy jacy byliśmy, to polityka zwariowała. Nikt w Polsce nie przestał być patriotą, nikt nie zmienił zdania o praworządności i przyzwoitości. Jedyną trucizną jest dzisiejsza polityka – stwierdziła.

“Ktoś zamienił ją w jad i czasami dwoje ludzi, którzy chcą tego samego, zajadle się kłóci. Wierzę że da się to zatrzymać i zawrócić. Polsce potrzebny jest polityczny detoks” – powiedziała Kidawa-Błońska.

Dlatego, jak podkreśliła, ważny jest udział w wyborach. “Dlatego tu jestem i dlatego potrzebny jest głos każdego z was. Głos każdego, kto ma już dość tej politycznej masakry, a chce normalnego, cywilizowanego, europejskiego państwa” – podkreśliła. Dodała, że wszyscy zasługują na państwo “dobre dla wszystkich” (PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk, Marta Rawicz, Aleksandra Rebelińska

krz/ mkr/ reb/ mok/