KO: nasze rządy gwarantują, że prywatni przedsiębiorcy będą szanowani

0
994
Szczecin, 11.09.2017. Poseł PO Sławomir Nitras podczas spotkania Klubu Obywatelskiego w Muzeum Narodowym w Szczecinie, 11 bm. (mb/pkus) PAP/Marcin Bielecki

Lider PO Grzegorz Schetyna na konferencji prasowej na terenie Stoczni Szczecińskiej mówił, że podczas wcześniejszego spotkania z lokalnymi przedsiębiorcami pracującymi w Stoczni usłyszał, że nie mogą oni “zatrudniać, remontować, budować, bo ciągle za dużo jest politycznego zamówienia, politycznych akcentów, politycznej ochrony dla tych, którzy w nieudolny sposób zawłaszczają przestrzeń”.

Podkreślił, że dziś Zachodnie Pomorze musi “szukać nowego początku”. Przekonywał, że kandydaci Koalicji Obywatelskiej to umożliwiają. “Wybierajcie ludzi, którzy nie będą robić prymitywnej partyjnej polityki w Warszawie w Sejmie i w Senacie. Wybierajcie tych, którzy będą reprezentować was, mieszkańców Pomorza Zachodniego, mieszkańców Szczecina i będą to robić w poczuciu głębokiego, lokalnego patriotyzmu i dużego, dobrego, sensownego doświadczenia ostatnich lat. Ci ludzie się już sprawdzili” – powiedział Schetyna.

Lider szczecińskiej listy KO do Sejmu Sławomir Nitras ocenił, że to co robią politycy PiS w regionie – europoseł Joachim Brudziński i minister gospodarki i żeglugi śródlądowej Marek Grabarczyk – “przynosi wstyd wszystkim”. “Szczecin po raz kolejny raz z powodu polityków jest na ustach całej Polski; wstyd nam za to, w jakim świetle stawiają oni Szczecin” – powiedział.

“Chcielibyśmy przekazać wiadomość, zarówno panu Brudzińskiemu, jak i panu Mateuszowi Morawieckiemu, o którym wiemy, że jest dziś w Zachodniopomorskim, w Szczecinie: dziwimy się, że zabrakło mu czasu, żeby spotkać się z przedsiębiorcami, którzy pracują tutaj w stoczni” – powiedział Nitras. (PAP)

mzk/ par/