Komisja Nadzoru Finansowego po raz pierwszy zezwoliła na wydanie e-pieniądza

0
120
Warszawa, 14.11.2018. Siedziba Komisji Nadzoru Finansowego, 14 bm. w Warszawie. Dotychczasowy szef KNF Marek Chrzanowski złożył oficjalny dokument dotyczący jego dymisji. (nlat) PAP/Radek Pietruszka

“Zakres prowadzonej przez spółkę Billon Solutions sp. z o.o. działalności obejmuje wydawanie pieniądza elektronicznego oraz świadczenie usług płatniczych przy wykorzystaniu tego pieniądza” – poinformował KNF w komunikacie.

Jak napisano, “Billon Solutions sp. z o.o. jest pierwszym podmiotem, który uzyskał w Polsce licencję instytucji pieniądza elektronicznego, zamierzającym wydawać pieniądz elektroniczny w pełni odpowiadający definicji ustawowej”.

Usługa wydawania pieniądza elektronicznego i obsługi płatności tym pieniądzem będą świadczone przy użyciu technologii blockchain.

“Polityka Komisji Nadzoru Finansowego wspiera rozwój innowacyjnych usług finansowych poprzez adopcję nowych technologii (fintech), jak również uzyskiwanie zezwoleń na prowadzenie działalności w jurysdykcjach, w których działalność ta będzie faktycznie wykonywana” – wyjaśniono. Dodano, że priorytetem Komisji jest bezpieczeństwo rozwiązań oferowanych przez podmioty sektora fintech, zwłaszcza dla użytkowników tych rozwiązań.

Urząd KNF zaznaczył, że poprzez program Innovation Hub oraz w ramach prowadzonych postępowań administracyjnych w przedmiocie wydawanych zezwoleń na działalność licencjonowaną prowadzi otwarty dialog z podmiotami ubiegającymi się o takie zezwolenia. (PAP)

awy/ je/

Dodaj komentarz