Kosiniak-Kamysz: od wszystkich polityków żądamy normalności i spokoju

0
143
Przedbórz, 28.09.2019. Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (L) podczas wojewódzkiej konwencji wyborczej PSL, 28 bm. w Przedborzu (woj. łódzkie). (mr) PAP/Grzegorz Michałowski

“Żądamy od wszystkich polityków normalności, spokoju i pokazania wokół jakiego tematu chcecie gromadzić całe społeczeństwo” – mówił szef PSL na konwencji regionalnej PSL-KP w Przedborzu (Łódzkie).

Kosiniak-Kamysz wezwał wszystkie ogólnopolskie komitety wyborcze do zaproponowania – podobnie jak zrobiło to PSL-KP w swoim Pakcie dla Zdrowia zawierającym postulaty dot. regulacji systemu ochrony zdrowia w kraju – do wytypowania “jednego wspólnego tematu, który będzie wyłączony ze sporu politycznego”. “Chcielibyśmy normalności, dyskusji – jak doprowadzić do zmiany w oświacie czy innych dziedzinach, ale musicie wykazać się dobrą wolą, także w realnym działaniu” – zaznaczył lider PSL.

Jego zdaniem w panującą w przestrzeni publicznej nienawiść powinien zastąpić “normalny spór i dyskusja”. “Ci którzy dziś ubierają się w szaty pokojowe, przez ostatnie lata toczyli ze sobą bratobójczą, polityczną wojnę, która rozlała się na nasze rodziny, na Polskę lokalną. Damy temu tamę, wyłącznie gdy wybierzemy dobrych ludzi” – dodał.

Kosiniak-Kamysz wyjaśnił, że Koalicja Polska została stworzona po to, aby zatrzymać lawinę nienawiści. “Po to połączyliśmy swoje siły ze środowiskiem Pawła Kukiza, konserwatystami Marka Biernackiego, Unią Europejskich Demokratów z jej szefową Elżbieta Bińczycką, z przedsiębiorcami, rzemieślnikami i bezpartyjnymi samorządowcami. To nowa jakość na polskiej scenie politycznej, która powstała na tradycyjnym gruncie PSL” – zaznaczył. (PAP)

autorka: Agnieszka Grzelak-Michałowska

agm/ agz/