Krzysztof Kawęcki: opuszczam z innymi działaczami Prawicę RP

0
4411
Warszawa, 13.07.2015. Radny Sejmiku Mazowieckiego z Prawicy Rzeczypospolitej Krzysztof Kawęcki podczas konferencji prasowej w Sejmie 13 bm., pt. "O rzeczywiste leczenie bezpłodności: pierwsze decyzje władz publicznych o uruchomieniu programu naprotechnologii w Polsce". (tg/awol) PAP/Tomasz Gzell

“Zarząd główny Prawicy Rzeczypospolitej podjął decyzję o zawieszeniu w prawach przynależności do partii Krzysztofa Kawęckiego, pełniącego do tej pory funkcję prezesa. Powodem był brak wsparcia oraz działania utrudniające prowadzenie kampanii wyborczej kandydatów Prawicy Rzeczypospolitej podczas ostatnich wyborów do Parlamentu Europejskiego” – poinformowała rzecznik Prawicy RP Lidia Sankowska-Grabczuk w oświadczeniu przesłanym w sobotę PAP.

Kawęcki potwierdził to w rozmowie z PAP. Dodał, że wraz z innymi działaczami partii zaangażuje się w tworzenie nowego ruchu o charakterze chrześcijańsko-narodowym, a oświadczenie w tej sprawie zamierza wydać w niedzielę.

“Wraz z kolegami z Prawicy Rzeczypospolitej będziemy brali udział w realizacji nowego projektu, oczywiście poza Prawicą RP, ponieważ honor nie pozwala mi trwać w takim zawieszeniu, podjętym decyzją zarządu partii” – powiedział. Kawęcki nie chciał w sobotę komentować decyzji zarządu głównego partii, ale – jak dodał – “decyzja ta nie musi przekładać się na poglądy polityczne i odczucia wielu członków Prawicy Rzeczypospolitej”.

Były prezes Prawicy RP poinformował także, że trwają już rozmowy z potencjalnymi koalicjantami, w tym z Ruchu Prawdziwa Europa. Zapowiedział, że prawdopodobnie po 20 czerwca taka koalicja powstanie i będzie chciała wystawić swoich kandydatów do jesiennych wyborów do Sejmu i Senatu, a następnie na prezydenta RP. (PAP)

autor: Mieczysław Rudy

rud/ wus/