Książę Harry i księżna Meghan Markle pokazali swojego syna,

0
155
epa07555748 The Duke and Duchess of Sussex with their baby son, who was born on Monday morning, during a photocall in St George's Hall at Windsor Castle in Winsdor, Britain, 08 May 2019. EPA/Domic Lipinski / PA EDITORIAL USE ONLY/NO SALES Dostawca: PAP/EPA.

Książę Harry i księżna Meghan Markle pokazali w środę światu swojego syna, uczestnicząc w sesji zdjęciowej na z amku w Windsorze.”Rodzicielstwo jest wspaniałe, jesteśmy zachwyceni, mając nasze małe zawiniątko radości” – cieszył się świeżo upieczony tata.

Rodzice pojawili się z chłopcem w holu św. Jerzego na ledwie kilka minut, tuż przed spotkaniem z prababcią, królową Elżbietą II i jej mężem, księciem Filipem. Pozując do zdjęć, para odpowiedziała także na kilka pytań ze strony dziennikarzy.

“Ma przesłodki temperament, jest naprawdę spokojny. To magiczne, wspaniałe. Mam dwóch najlepszych chłopaków na świecie, więc jestem naprawdę szczęśliwa” – mówiła księżna, dodając, że spotkanie z monarchinią “będzie miłym momentem wejścia (syna) do rodziny”.

37-letnia Meghan podziękowała także za “miłe życzenia i dobro” okazane parze w ostatnich dniach przez miliony osób, które obserwowały medialne zamieszanie wokół najmłodszego członka rodziny królewskiej. “To było niczym sen; to wyjątkowe kilka dni” – dodała z uśmiechem.

Z kolei szczęśliwy Harry mówił, że syn “zmienia się każdego dnia”. Żartował jednocześnie – odnosząc się do swojego rudego zarostu – że dziecko “już też ma lekki zarost”.

“Rodzicielstwo jest wspaniałe” – zapewnił 33-letni książę, dodając, że chce się skupić na tym, aby “spędzić nieco cennego czasu” ze swoim synem.

Urodzone w poniedziałek dziecko pary – ósme w linii do brytyjskiego tronu – wciąż jeszcze nie otrzymało imienia, ale komunikat w tej sprawie spodziewany jest być może jeszcze w środę.

Z Londynu Jakub Krupa (PAP)