Kwaśniewski: lewica skupia trzy pokolenia środowisk lewicowych

0
84
Katowice, 05.10.2019 Europoseł, lider partii Wiosna Robert Biedroń (P), były prezydent Aleksander Kwaśniewski (2P), członek zarządu krajowego partii Razem Adrian Zandberg (L) oraz lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty (2L) podczas konwencji wyborczej Lewicy, 5 bm. w Katowicach. (ag/aldg) PAP/Andrzej Grygiel

Podczas sobotniej konwencji wyborczej lewicy w Katowicach były prezydent mówił o historycznych sukcesach polskiej lewicy, którymi – jak powiedział – było m.in. uchwalenie konstytucji czy wprowadzenie Polski do NATO. Dodał, że każda z tych spraw wymagała ponadpartyjnego porozumienia. “Jesteśmy środowiskiem, które wie, że kompromis to dowód siły, a nie słabości. Tylko poprzez cierpliwy dialog można osiągać wielkie sukcesy” – powiedział.

Dodał, że nowa lewica skupia teraz trzy pokolenia środowisk lewicowych. “Stworzyła listy z przedstawicieli SLD, Wiosny, Partii Razem. To wielkie osiągnięcie, to wielki sukces” – ocenił.

Zwrócił się do swoich wyborców, którzy dawniej oddali na niego głos w wyborach prezydenckich: “wróćcie do lewicy!”.

Zapowiedział, że w wyborach swój głos odda na Adriana Zandberga. Dodał jednak, że jeszcze kilka miesięcy temu w ogóle by się tego nie spodziewał.

Przekazał liderom lewicy egzemplarze konstytucji. Zapewniał: “Lewica od początku, przez 30 lat polskiej demokracji zawsze stała na stanowisku, że konstytucja jest rzeczą świętą. A naszym obowiązkiem – polityków, parlamentarzystów, działaczy politycznych i społecznych – jest tę konstytucję bronić i jej przestrzegać”. (PAP)

Autorka: Ludwika Tomala, Anna Gumułka

lt/ itm/