Liga Narodów siatkarek: Polki odpadły z rywalizacji po porażce z Brazylią 2:3

0
729
Opole, 23.05.2019. Trener Polek Jacek Nawrocki podczas meczu turnieju Ligi Narodów siatkarek z reprezentantkami Tajlandii w Opolu, 23 bm. (paw) PAP/Krzysztof Świderski

Polki po raz drugi zmierzyły się z Brazylijkami w tegorocznej edycji Ligi Narodów. W fazie interkontynentalnej wygrały z nimi 3:2 w holenderskim Apeldoorn, ale tym razem “Canarinhos” udanie się zrewanżowały, choć mecz znów był zacięty, pięciosetowy.

Po porażce dzień wcześniej z Amerykankami podopieczne Jacka Nawrockiego zdawały sobie sprawę, że tylko zwycięstwo przedłuży ich szanse pozostania w turnieju Final Six. Zaczęły bardzo dobrze. W pierwszym secie prowadziły już 11:5, ale rywalki zdołały doprowadzić do stanu 14:14. Końcówka seta należała jednak do biało-czerwonych, które wygrały 25:22.

W drugiej partii role się odwróciły. Wprawdzie Polki wyszły ze stanu 3:6 na 8:6 i dość długo utrzymywały przewagę jednego-dwóch punktów, ale od stanu 19:19 inicjatywę przejęły Brazylijki i nie oddały jej do końca seta. “Canarinhos” lepiej serwowały niż na początku meczu, grały również bardziej kombinacyjnie i skutecznie.

Trzeci miał dość nietypowy przebieg. Polki, dzięki m.in. udanym serwisom Natalii Mędrzyk, odrobiły straty z 4:8 na 8:8.

Od stanu 15:15 przewagę uzyskały Brazylijki, które w pewnym momencie prowadziły już 21:17. Odrobienie takiej straty z utytułowanymi rywalkami wydawało się trudne, ale Polki dokonały tej sztuki. M.in. dzięki atakom Malwiny Smarzek wygrały 25:22.

Czwarty i piąty set zdecydowanie należały jednak do Brazylijek, które tym razem nie roztrwoniły przewagi. (PAP)

bia/ co/