Liga niemiecka – bramka Lewandowskiego, zwycięstwo Bayernu

0
61
epa07546919 Bayern's Robert Lewandowski (R) and Hannover's Oliver Sorg vie for the ball during the German Bundesliga soccer match between Bayern Munich and Hannover 96 in Munich, Germany, 04 May 2019. EPA/LUKAS BARTH-TUTTAS CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video. Dostawca: PAP/EPA.

Lewandowski dał mistrzom Niemiec prowadzenie w 27. minucie uderzeniem głową, wykorzystując dośrodkowanie z prawego skrzydła Joshuy Kimmicha. Niespełna kwadrans później na 2:0 podwyższył strzałem sprzed pola karnego Leon Goretzka.

Goście odpowiedzieli niedługo po przerwie. We własnym polu karnym ręką piłkę zagrał Jerome Boateng, a “jedenastkę” wykorzystał Jonathas (51.). Kilka chwil później Brazylijczyk zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.

W 83. minucie gospodarze wykorzystali grę w przewadze i ustalili wynik na 3:1. Na listę strzelców wpisał się Francuz Franck Ribery.

Bayern jest bliski zapewnienia sobie siódmego z rzędu tytułu mistrzowskiego. Bawarczycy zgromadzili 74 punkty, a wicelider Borussia Dortmund, która o 18.30 zmierzy się na wyjeździe z Werderem Brema, ma 69.

Hannover 96 zamyka tabelę i ma jeszcze tylko teoretyczną szansę na awans na 16. miejsce i utrzymanie się w elicie w barażu. W praktyce jednak musi się już szykować na występy w 2. Bundeslidze.

W klasyfikacji strzelców Lewandowski prowadzi zdecydowanie. Zajmujący drugie miejsce w zestawieniu Hiszpan Paco Alcacer z Borussii Dortmundu i Serb Luka Jovic z Eintrachtu Frankfurt mają o pięć trafień mniej (po 17).(PAP)