Łowcy Afer, Nowy Program w którym pokażemy także wasze afery. Zachęcamy do współpracy

„ŁOWCY AFER”

To nasz nowy program, którego pomysłodawcą jest Mariusz Pokrzywko. Tworzyć go będziecie   Wy – nasi widzowie. Dzięki waszej czujności oraz waszym, często przykrym doświadczeniom, nagłaśniać będziemy nie tylko wielkie afery ale także te, które bezpośrednio was dotknęły. Są to często sprawy, o których nikt nie mówi ponieważ istnieje wokół nich zmowa milczenia. W tym programie nie będzie tzw. „świętych krów”. Bez względu czy będą to wielkie firmy czy kilku tzw. „specjalistów od biznesu” tworzących fikcyjne spółki bądź też pseudo domy maklerskie, których kryją często panowie z immunitetami, pokazywać będziemy i nagłaśniać wszelkie nadużycia.

Rok 1989 przyniósł transformacje ustrojową a wraz z nią przejście na gospodarkę wolnorynkową.  Z kraju rządzonego przez ideologów staliśmy się krajem, w którym za pośrednictwem polityków rządzą kapitałowe grupy wpływów. Polski biznes, w odróżnieniu od Zachodniego jest młody i przechodzi okres edukacji. Po za tymi, którzy uczą się jak uczciwie tworzyć firmy i zarabiać pieniądze, znajdują się grupy oszustów wymyślających swe pseudo biznesy tak, ze już na pierwszy rzut oka nosi on znamiona oszustwa przynosząc dochody jedynie im, doprowadzając firmy klientów do ruiny a ich samych do bankructwa. Ludzie ci często tłumaczą swoje postępowanie, fatalnym zbiegiem okoliczności czy też niesprzyjającym projektowi, który stworzyli okresem. Swoje postępowanie tłumaczą też brakiem wiedzy na temat tego, co dzieje się w firmie.  Wyjaśniają, że byli zbyt ufni a może zabrakło im wyobraźni. Jednak dla ich klientów na refleksje jest za późno i często majątek całego życia czy środki wypracowane latami przez firmę, zamiast przynieść im zysk a firmie rozwój przepadają a oni zmuszeni są zamykać biznes lub ratować się niekorzystnymi kredytami tudzież pożyczkami wśród członków dalszej rodziny. Niektórzy, nie wytrzymując tego, co ich spotkało popełniają samobójstwo. Są to jednak przypadki ekstremalne acz nie odosobnione. Nasz program to forum, na którym każdy będzie mógł podzielić się faktami i dać je pod osąd innych widzów oraz uzyskać fachową poradę prawników, którzy postarają się znaleźć wyjście z sytuacji oraz różnych możliwości pomocy dla oszukanych.

Pierwsza z tropionych przez nas afer, „afera gazowa” jest w trakcie i na jej finał będziemy musieli jeszcze poczekać. Sprawa już w Prokuraturze i Sądach. Także afera drobiowa związana z firmą EXDROB oraz CEDROB zalazła już u państwa ogromną widownię. Oszukani rolnicy oraz właściciele firm przewozowych opowiedzieli fakty ze współpracy z tą firmą, której członkowie zarządu do końca odbierali od nich towar oraz usługi, wiedząc ze wkrótce zostanie ogłoszona upadłość. Szczegóły tej sprawy prezentujemy w materiałach filmowych.
W tą sprawę są już zaangażowane służby, Policja, Prokuratura no i oczywiście Sąd.

Kolejną aferą, o której mówi  jest głośna już sprawa W Inwestments, gdzie jeden z najbogatszych Polaków, wraz ze wspólnikami namówili około 2000 osób do zainwestowania po minimum 40 tys Euro. Cztery fundusze miały pomnażać środki inwestorów, czyniąc ich bogatszymi. Tak się jednak nie stało. O faktycznym stanie sprawy mówimy w naszym materiale video.

Apelujemy też do poszkodowanych w tej sprawie, którzy nie mają środków by dochodzić swoich roszczeń by zgłaszali się pod adresem mailowym info@tvpress.pl , ponieważ znalazł się inwestor, który wyłoży środki, na pokrycie kosztów kancelaryjnych. Sprawę prowadzi jedna ze znanych kancelarii, która nawiązała współpracę z inwestorem.

W przygotowaniu są kolejne tematy. Sprawdzać będziemy w jaki sposób oszukują nas niektóre dyskonty. Ustalimy czy jabłka pochodzą faktycznie z polskiego sadu a także co sprawia, że ziemniaki są droższe niż banany.

Program „Łowcy afer” tworzymy nie tylko z myślą o tych, którzy padli ofiarą oszustów ale też jako materiał dydaktyczny dla prowadzących różnego rodzaju biznes by stali się bardziej czujni i mniej ufni wobec różnej maści wizjonerów i specjalistów od finansów. To szczególnie ważne gdy chodzi o rodzinny biznes i inwestowanie własnych środków, od tego zależy nie tylko komfort inwestujących ale i członków ich rodzin. Nowy odcinek programu zobaczą Państwo już w najbliższy piątek 19.04.br o godz.18.00. Porozmawiamy w nim z inwestorem oraz prawnikami którzy przedstawią swoje wnioski w sprawie W. Inwestments.  / TVPRESS