Marek Sawicki: PSL nie przyłączy się do koalicji, w której będzie SLD

0
686
Warszawa, 04.04.2019. Wiceprzewodniczący klubu PSL Marek Sawicki na korytarzu sejmowym w drugim dniu posiedzenia Sejmu, 4 bm. (soa) PAP/Leszek Szymański

“To Platforma Obywatelska musi się określić, czy pójdzie na wybory z lewicą lub niech się określi, jeżeli chce iść z Polskim Stronnictwem Ludowym. Jeśli Platforma wybierze samodzielną drogę też będziemy z radością przyjmowali takie rozwiązanie” – powiedział Marek Sawicki w Polsat News pytany o możliwość startu PSL w wyborach w ramach koalicji tworzonej przez PO.

Przyznał, że Stronnictwo tworzyło koalicję rządową z SLD. Ale, jak podkreślił, “to było inne SLD”. “SLD z lat 90. nie miało na sztandarach walki z Kościołem, wyprowadzania religii ze szkół. To SLD razem z nami przygotowało, przyjęło, uzgodniło z polskim episkopatem konkordat, konstytucję, w której są stosowne zapisy” – zauważył polityk.

W ocenie Sawickiego obecna lewica podejmuje odmienne działania. “Dzisiaj mamy taką sytuację, że po lewej stronie od +Wiosny+, poprzez SLD, a także do części Platformy Obywatelskiej, jest licytacja na lewicową obyczajowość” – zaznaczył poseł. Podkreślił, że “nie mieści się to w ramach konserwatywnego Polskiego Stronnictwa Ludowego”.

Jak dodał poseł program PSL jeśli chodzi o kwestie ideologiczną “jest oparty o wartości konserwatywno-chrześcijańskie”. Poinformował, że Stronnictwo ma również jasno zarysowany program gospodarczy. (PAP)

wk/ par/