Meble do salonów notują największy wzrost produkcji

0
3274
Poznań, 17.02.2015. W Poznaniu rozpoczęły się 17 bm. targi Meble Polska 2015. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich swoją ofertę prezentują wiodący polscy producenci mebli. (zuz) PAP/Marek Zakrzewski

Z danych Izby wynika, że o ile w pierwszym kwartale ubiegłego roku w grupie mebli drewnianych stosowanych w pokojach stołowych i salonach wyprodukowano 19,4 mln sztuk, to od stycznia do marca tego roku produkcje sięgnęła niemal 23 mln sztuk.

Według Izby na drugim miejscu pod względem wzrostu produkcji znalazły się meble drewniane do sypialni, gdzie produkcja wzrosła o 16,1 proc., do 5 mln sztuk z 4,3 mln sztuk w pierwszym kwartale roku ubiegłego.

Trzecie miejsce należy do mebli kuchennych. Tutaj produkcja w pierwszym kwartale tego roku wzrosła o 7,7 proc., do 3,3 mln sztuk z 3,1 mln w pierwszych trzech miesiącach roku ubiegłego.

Izba przypomniała, że około 90 proc. mebli produkowanych w Polsce jest eksportowanych.

Zrzeszająca producentów mebli Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli działa od 1996 roku. Jej misją jest m.in. promowanie polskich mebli w kraju i na świecie.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ amac/