Minister Zagórski: administracja publiczna otwiera się na innowacje

0
5462
Warszawa, 26.09.2019. Minister cyfryzacji Marek Zagórski podczas uroczystości podpisania umów z wnioskodawcami, w ramach konkursu "Internet dla każdego", 26 bm. w Warszawie. "Internet dla każdego" to inicjatywa, dzięki której mieszkańcy polskich gmin uzyskują dostęp do bezpłatnego i powszechnego Internetu w przestrzeni publicznej. (pkus) PAP/Piotr Nowak

“GovTech Polska to program rządowy, którego celem jest otwarcie administracji polskiej na innowacje. Bardzo nam zależy, żeby był to łatwy proces. Rozmawialiśmy z instytucjami, z samorządami, organami administracji publicznej, organizowaliśmy spotkania i hackathony. W efekcie stworzyliśmy cztery narzędzia: konkursowa platforma dla innowatorów, cyfrowa piaskownica administracji, zapewnienie usług chmurowych, sklep z aplikacjami” – powiedział Zagórski.

Wyjaśnił, że platformy te powstają po to, by dać administracji narzędzia, a także by otworzyć rynek. “Duże firmy nie mają problemu z dotarciem do urzędów, małe mają o wiele trudniej. Wykorzystujemy doświadczenia brytyjskie, podpisaliśmy z rządem w Londynie porozumienie. Już pod koniec roku ogłosimy przetarg na usługi chmurowe, otwarty też dla firm komercyjnych” – dodał.(PAP)

autor: Piotr Gozdowski

pgo/ pif/ pad/