Minister zdrowia podpisał umowę na rozbudowę Centrum Onkologii w Warszawie

0
201
Warszawa, 24.09.2019. Minister zdrowia Łukasz Szumowski (C) podczas wypowiedzi dla mediów, po spotkaniu w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog"w Warszawie, 24 bm. Minister spotkał się z protestującymi fizjoterapeutami i diagnostami. Rozmowy dotyczyły niezrealizowanych postulatów dotyczących ich płac. (mr) PAP/Marcin Obara

We wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski i dyrektor Centrum Onkologii Jan Walewski w obecności premiera Mateusza Morawieckiego podpisali umowę na rewitalizację i rozbudowę Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

Program, który zakłada kompleksową rewitalizację i rozbudowę istniejącej infrastruktury Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, rząd przyjął 0 września. Program ma być realizowany w latach 2019-2024. Jego wartość to 872 mln zł, z czego prawie 740 mln zł będzie pochodzić z funduszy ministra zdrowia.

Dzięki inwestycji ma wzrosnąć liczba łóżek szpitalnych, foteli do chemioterapii i sal operacyjnych. Inwestycja ma umożliwić rozszerzenie zakresu opieki nad pacjentami chorymi przewlekle, wprowadzenie innowacyjnych terapii, nowych metod opieki oraz technologii medycznych.

Centrum Onkologii jest największym szpitalem onkologicznym w Polsce, w którym corocznie hospitalizuje się ponad 80 tys. pacjentów i udziela ponad 370 tys. porad ambulatoryjnych. Planowana jest także reorganizacja Centrum polegająca m.in. na zmianie jego nazwy na Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie. Jednostce ma zostać nadany status państwowego instytutu badawczego.(PAP)

Autorki: Olga Zakolska, Katarzyna Lechowicz-Dyl

ozk/ ktl/ joz/