Morawiecki: chcemy, żeby Polską rządziły rodziny

0
1257
Kielno, 07.07.2019. Premier Mateusz Morawiecki (C) uczestniczy w rodzinnym, wakacyjnym festynie bezpieczeństwa w Kielnie (woj. pomorskie), 7 bm. (mr) PAP/Adam Warżawa

Na konferencji prasowej w Kielnie Morawiecki wyraził zadowolenie z tego, że składanie wniosków w ramach rozszerzonego programu 500 plus na pierwsze dziecko “przebiega tak sprawnie od strony organizacyjnej, od strony administracyjnej”. “Tutaj widzę mnóstwo uśmiechów, mnóstwo radości, bo to jest właśnie sedno naszego programu, żeby życie dzieci było nieco bardziej beztroskie, a rodzice też dzięki temu programowi mogli przede wszystkim poświęcić jak najwięcej czasu, środków swoim pociechom” – mówił premier.

Jak podkreślał, rodzina powinna być fundamentem rozwoju. “Tak jak powiedziałem podczas mojego wystąpienia na konwencji programowej, chcemy, żeby Polską rządziły rodziny, nie, jak dawniej bywało, rody magnackie czy inne, tylko właśnie rodziny” – mówił premier. “Do tego zmierzamy, może to się wydawać proste, banalne, to jest taki cel, żeby demokracja była bardzo mocno demokracją w praktyce, żeby właśnie kartka wyborcza miała znaczenie, żeby spierać się na programy, ale żeby też spierać na to, kto w bardziej wiarygodny sposób będzie mógł zrealizować swój program, to też jeden z podstawowych celów naszej polityki” – powiedział.

Jak dodał, w najbliższym czasie obóz rządzący na pewno zaprezentuje “bardzo wiele” nowych programów. “Ale dzisiaj chciałbym tutaj spędzić jak najwięcej czasu z ludźmi, porozmawiać o tym, co działa dobrze, co mogłoby działać jeszcze lepiej w naszych różnych projektach” – dodał szef rządu.(PAP)

autorzy: Sonia Otfinowska, Robert Pietrzak

sno/ rop/ mam/