Morawiecki: droga S11 poprawi perspektywy gospodarcze środkowego Pomorza

0
12754
Bielice, 07.10.2019. Premier Mateusz Morawiecki (C) oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk (2P) po briefingu prasowym nt. realizacji odcinków dróg ekspresowych S6 i S11, 7 bm. w Bielicach (k. Koszalina). Trwa wizyta Przewodniczącego Rady Ministrów w województwie zachodniopomorskim. (amb) PAP/Marcin Bielecki

Prowadzący briefing wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker poinformował, że ciągu “najbliższych dni” zostanie otwarta droga ekspresowa S6 z Kołobrzegu do Koszalina, a w ciągu “najbliższych paru tygodni” zostanie rozstrzygnięty przetarg na pierwszy odcinek drogi S11, na który “rząd PiS zagwarantował finansowanie 1,5 mld zł”.

“S11 to droga życia dla środkowego Pomorza, droga życia, która będzie łączyć z autostradą A2 i dalej na południe” – mówił szef rządu.

Morawiecki ocenił, że S11 “znakomicie poprawi perspektywy gospodarcze” środkowego Pomorza. “Mamy zapewnione finansowanie – to jest proces wieloletni – ale również na wszystkich poszczególnych etapach budowy drogi S11 rozpoczęły się pewne prace” – podkreślił.

Premier ocenił, że okolice środkowego Pomorza “przez wiele lat były terenami wykluczonymi komunikacyjnie i społecznie”. “Tutaj na początku procesu transformacji niestety zapomniano o terenach poPGR-owskich, zapomniano o miastach i miasteczkach” – mówił szef rządu.

Pytany o kolejne plany rządu dotyczące inwestycji drogowych Morawiecki wymieniał dokończenie dróg ekspresowych S11, S3, S61, S8, S10. Podkreślał, że rząd chce rozbudowywać także sieć mniejszych dróg gminnych i powiatowych. Przypomniał, że jego gabinet zaplanował 36 mld zł na program w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. (PAP)

autor: Mateusz Roszak

mro/ pad/