Morawiecki w Szczecinie: najbliższe wybory określą drogę, którą pójdzie naród

0
86
Szczecin, 12.05.2019. Premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, 12 bm. w Szczecinie. (cat) PAP/Marcin Bielecki

“W życiu wszystkich narodów, państw, są takie momenty szczególne, takie momenty, które później często ex-post zadecydowały o tym, którą drogą naród poszedł. I takim szczególnym momentem są te najbliższe wybory do europarlamentu i wybory do parlamentu krajowego” – powiedział Morawiecki.

Szef rządu zwrócił uwagę, że wybory do PE, które odbędą się 26 maja, określą czy “Polska będzie prowadziła taką politykę w ramach Unii Europejskiej, żeby coraz bardziej wszystkim Polakom opłacało się być w tej UE, czy będzie to inna droga – podwójnych standardów, podwójnej prędkości”.

“My chcemy drogę sprawiedliwą dla wszystkich, także żeby Unia Europejska służyła również wszystkim Polakom” – dodał.

Według szefa rządu, stoimy obecnie na rozdrożu i musimy dokonać wyboru. “Te wybory to nie tylko wybór tych, czy innych ludzi, tej czy innej partii. Te wybory, to wybór drogi. Stoimy na rozdrożu i wybieramy drogę kontynuacji zmian w kierunku Polski solidarnej, Polski skutecznie zabiegającej o interesy w ramach UE. Wybieramy tę drogę, która jest najlepszą drogą dla wszystkich obywateli. I wszystkich obywateli chcemy zaprosić na tę dobrą, szczęśliwą drogę. Chodźcie z nami” – zaapelował szef rządu. (PAP)

autor: Michał Boroń, Kacper Reszczyński

mick/ res/ mrr/