MŚ w kolarstwie: Australijczyk Dennis ponownie wygrał jazdę na czas, Bodnar 20.

0
2348
epa07868733 Dennis Rohan of Australia celebrates winning the Men Elite Individual Time Trial during the UCI World Championships in Harrogate, Britain, 25 September 2019. EPA/Nigel Roddis Dostawca: PAP/EPA.

20. miejsce zajął Maciej Bodnar.

Dennis nie ścigał się od 18 lipca, kiedy wycofał się na 12. etapie Tour de France. Na 54-kilometrowej pagórkowatej trasie rywalom nie dał jednak szans. Poprzednim kolarzem, któremu udało się obronić tytuł był Tony Martin. Niemiec w MŚ triumfował trzy razy z rzędu w latach 2011-13. Dawny mistrz tym razem zajął dziewiątą pozycję, ze stratą 2.27.

“To był trudny rok i wiele dla mnie znaczy ten sukces. Pokazałem, że wciąż jestem w stanie się ścigać i wygrywać” – powiedział Dennis.

Evenepoel to natomiast ubiegłoroczny mistrz świata juniorów w tej konkurencji. W środę, mając zaledwie 19 lat, został najmłodszym medalistą w historii seniorskiej rywalizacji na czas w MŚ.

Nieco emocji było w walce o trzecie miejsce. Tylko o trzy sekundy gorszy od Ganny był Nowozelandczyk Patrick Bevin, a o siedem Brytyjczyk Alex Dowsett.

Bodnar stracił do zwycięzcy 4.01, a Kamil Gradek uplasował się na 23. lokacie – 4.13 straty. (PAP)

wkp/ cegl/