Nie ma wyroku w procesie Hannibala z Żoliborza; sąd przeprowadzi dodatkowe dowody

0
249
Warszawa, 05.07.2019. Budynk F Sądu Okręgowego przy ul. Kocjana 3, 5 bm. w Warszawie. W dniu dzisiejszym ma zapaść wyrok w sprawie oskarżonego o brutalne zabójstwo nauczycielki języka włoskiego, napaść na policjanta i biegłą psycholog Kajetana P. Grozi mu za to nawet dożywotnie więzienie. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu w połowie lipca 2017 r., a proces ruszył w maju 2018 r. (pkus) PAP/Leszek Szymański

Sąd wyznaczył też terminy trzech kolejnych rozpraw w tym procesie. Najbliższa rozprawa została zaplanowana na 4 października.

Sąd Okręgowy w Warszawie miał wydać wyrok w procesie Kajetana P. w piątek. Orzeczenie jednak nie zostało ogłoszone. Jak poinformował, pełnomocnik rodziny pokrzywdzonej, “sąd podjął decyzję, że będą przeprowadzone jeszcze dodatkowe dowody”. Dodał przy tym, że dowody te zostaną przeprowadzone z urzędu, co oznacza, że to sąd wyraził potrzebę uzupełnienia materiału dowodowego. Tym samym przewód sądowy w tym procesie zostanie otworzony na nowo.

“Zależy nam na tym, żeby sąd wydał wyrok na podstawie całego materiału dowodowego i wszelkich okoliczności; żeby one nie budziły żadnych wątpliwości. Wobec tego pozostaje nam czekać na przeprowadzenie dowodów i ogłoszenie wyroku” – zaznaczył mec. Carko.

“Hipotetycznie można uznać, że skoro sąd uznał, że należy wznowić przewód sądowy, to zapewne ma w tym jakiś cel” – powiedział z kolei obrońca Kajetana P. Piotr Dałkowski. Obaj prawnicy podkreślali, że nie mogą powiedzieć nic więcej, ponieważ proces toczy się z wyłączeniem jawności.

Proces Kajetana P., okrzykniętego przez media “Hannibalem z Żoliborza”, ruszył w maju 2018 roku. Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa oraz ataku na policjanta, do którego doszło podczas przewożenia go z Malty do Polski, trafił do Sądu Okręgowego w Warszawie w lipcu 2017 roku. Z kolei do odrębnego postepowania w Sądzie Rejonowym Warszawa-Mokotów trafiła sprawa ataku na biegłą psycholog. Na wniosek rodziny pokrzywdzonej proces toczył się w trybie niejawnym. (PAP)

akuz/ mm/ mark/