Od środy, 3 kwietnia Innogy Polska udostępni usługę, dzięki której możliwy będzie wynajem aut elektrycznych na minuty w Warszawie

0
208
Warszawa, 02.04.2019. Samochody zaprezentowane podczas konferencji prasowej innogy Polska, 2 bm. nt. uruchomienia nowej us³ugi elektrycznego car sharingu w Warszawie. (obm/doro) PAP/Marcin Obara

Od środy, 3 kwietnia innogy Polska udostępni usługę, dzięki której możliwy będzie wynajem aut elektrycznych na minuty w Warszawie – poinformowało biuro prasowe firmy. Od środy zainteresowani będą mogli skorzystać z 250 aut, do końca miesiąca ma ich być 500.

Spółka wyjaśniła, że mieszkańcom Warszawy zostanie udostępnionych pół tysiąca elektrycznych samochodów BMW i3, w tym 30 sportowych modeli BMW i3s.

“Auta elektryczne korzystają też z wielu przywilejów w ruchu drogowym, przez co przyczyniają się do zmniejszania korków, są też bardzo ciche, co przekłada się na redukcję poziomu hałasu na ulicach. Elektryczny car sharing od innogy jest więc propozycją, która wpłynie na poprawę jakości życia w stolicy” – ocenił cytowany w komunikacie prezes innogy Polska Filip Thon.

Firma poinformowała, że koszt jazdy BMW i3 wynosić będzie 1,19 zł za minutę, a BMW i3 S – 1,49 za minutę. Dostępne będą również pakiety dobowe. “Chcąc zachęcić mieszkańców Warszawy do jazdy autami elektrycznymi, innogy udostępnia pierwszą – 15 minutową – jazdę w ramach usługi za 1 grosz” – dodano.

Chcąc wypożyczyć auto trzeba będzie zainstalować aplikację mobilną innogy go! dostępną dla systemów Android i iOS. Następnie trzeba będzie się zarejestrować i podać wymagane dane. Po tym zostanie utworzone konto użytkownika, dzięki któremu będzie można skorzystać z usługi.

Oprócz usługi car sharingu, innogy rozwijać będzie również sieć punktów ładowania wypożyczanych aut (o mocy 50kW). Samochód będzie można naładować w 50 minut. Na razie dostępnych jest 30 stacji, a docelowo ma ich być 500. Będą one też ogólnodostępne. Stacje mają zostać umiejscowione w ścisłym centrum Warszawy, ale także w okolicach osiedli mieszkaniowych oraz centrów biznesowych – zapewniła spółka. Do tej pory stołeczny dostawca prądu udostępnił 36 takich punktów ładowania.

Firma dodała, że dostarczana do obydwu typów stacji energia pochodzi w całości z odnawialnych źródeł energii pozyskanej z wiatru. “innogy Polska zakupiła gwarancję pochodzenia na wolumen w wysokości 2 GWh, do wykorzystania do końca 2019 roku. W kolejnych latach trwania usługi, planowane jest utrzymanie tej strategii wsparcia OZE” – wyjaśniono.

Usługa elektrycznego car sharingu innogy go! realizowana jest we współpracy z partnerami m.in. z BMW, Lincor, Alphabet, PCWNT, ING Bankiem Śląskim.

Grupa innogy jest jednym z europejskich koncernów energetycznych. Grupa działa w obszarach energii odnawialnej, elektroenergetycznej i gazowej infrastruktury sieciowej. Kluczowymi rynkami Grupy są Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Polska, Czechy, Słowacja oraz Węgry.

Największymi firmami należącymi do Grupy innogy w Polsce są innogy Polska S.A. – odpowiedzialna za wsparcie rozwoju koncernu w Polsce, sprzedająca energię do około miliona klientów oraz spółka innogy Stoen Operator Sp. z o.o., zarządzająca warszawską siecią elektroenergetyczną. Do Grupy innogy w Polsce należą również farmy wiatrowe o łącznej mocy ponad 220 megawatów. (PAP)

autor: Michał Boroń

Dodaj komentarz