Orlen i KE zastosowały procedurę “zatrzymania zegara” w negocjacjach ws. przejęcia Lotosu

0
8215
Bydgoszcz, 27.02.2018. Stacja paliw Lotos. (tż/doro) PAP/Tytus Żmijewski

PKN Orlen podkreślił w komunikacie, że procedura „stop the clock” jest standardowo wykorzystywana przez Komisję Europejską w pogłębionej fazie analiz, szczególnie w przypadku skomplikowanych procesów przejęć kapitałowych. W opinii Orlenu, jest to korzystne rozwiązanie dla obu stron procesu negocjacji. Dzięki procedurze „zatrzymania zegara” PKN Orlen zyskuje czas na zebranie dodatkowych informacji, a Komisja będzie miała więcej czasu na przeanalizowanie przedstawionej dokumentacji przed podjęciem finalnej decyzji – podkreśliła spółka.

Komisja Europejska ma teoretycznie czas do 22 stycznia 2020 roku na wydanie decyzji w sprawie połączenia Orlenu z Lotosem. Termin ten zostanie jednak wydłużony o czas stosowania procedury “stop the clock”.

“Byliśmy na to przygotowani. Obu stronom zależy, aby transakcję przejęcia kapitałowego Grupy Lotos przeprowadzić z korzyścią dla całego rynku. Jesteśmy pewni naszych argumentów i to dobry sygnał, że Komisji zależy na ich wnikliwej analizie” – powiedział prezes Orlenu Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie spółki.(PAP)

wkr/ pad/